Вибачаючись за Гітлера, Штайнмаєр натякнув, що росіянам доведеться вибачатися за Путіна

Глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер вчергове вибачився за злочини нацистського режиму під час Другої світової війни

Про це він написав у своїй статті для газети "Коммерсант", передає depo.ua.

"Рано вранці 22 червня 1941 року, рівно 75 років тому, почалося справжнє пекло. Мільйони німецьких солдатів, сотні тисяч транспортних засобів, кавалерія, тисячі танків, літаків і гірмат - вся ця махина за наказом Гітлера була кинута на схід проти Радянського Союзу … Діючи при цьому всупереч усім домовленостям, як грім серед ясного неба, виступаючи проти свого союзника, з яким вони ще зовсім недавно безжально поділили між собою Польщу і Балтію", - пише Штайнмаєр.

Він зазначив, що наслідки війни були жахливими – як для жертв нападу, так і для нападників.

"При всіх актуальних дебатах про європейський світоустрій ми завжди повинні пам'ятати, що агресія, війна на знищення, ідеологія "недолюдей" обрушилися на народи Радянського Союзу з Європи, з Заходу, з гітлерівської Німеччини.

Той, хто, як я, часто буває на Росії, в Україні і Білорусії, знає, наскільки жива у свідомості людей Велика Вітчизняна війна. Жива не як далеке відлуння історії, а як частина сьогодення - з усіма жахами війни, але і з гордістю за успішне самоствердження в цій нав'язаній боротьбі не на життя, а на смерть", - написав Штайнмаєр.

Він також нагадав, що не слід забувати і про злочини Сталіна.

"Незліченні жертви серед росіян, українців, білорусів і багатьох інших народів Радянського Союзу не забуті як в країнах колишнього Радянського Союзу, так і у нас. Слова ці ніяк не применшують ні злочинів Сталіна, ні ГУЛАГу, ні примусову колективізацію, ні голодну смерть мільйонів людей, перш за все в Україні", - йдеться у статті.

Штайнмаєр подякував народам колишнього СРСР за згоду на примирення після завершення війни.

"Ми, німці, безмірно вдячні росіянам, українцям, білорусам та іншим народам колишнього Радянського Союзу за те, що вони перед лицем злодіянь і злочинів, скоєних від імені німецького народу, протягнули нам руку в знак примирення. А також за те, що з трагічного досвіду війни і жорстокої ворожнечі, насильства і варварства, страждань і насильницького переселення змогло вирости щось, що об'єднує нас, що встановилися партнерські і навіть дружні стосунки", - зазначив німецький міністр.

Водночас він нагадав про напружену ситуацію у Європі через російську агресію проти України.

"Озираючись на події 75-річної давності, ми здригаємося при думці про те, скільки зла могли заподіяти один одному люди в сучасній, високорозвиненій, прогресивній і цивілізованій Європі. Цей погляд в минуле найпереконливішим чином закликає нас зробити все можливе для збереження європейського світопорядку, що виник на руїнах, що залишилися після найстрашнішої війни, яку коли-небудь бачив світ.

Саме за часів, коли в Європі існує загроза виникнення нових розділових ліній, необхідно знову і знову усвідомлювати значимість цих загальних спогадів.

Лише спільними зусиллями ми зможемо зберегти стійкий і стабільний світопорядок в Європі. Гельсінський заключний акт (основний документ ОБСЕ.- ред.), великі угоди з роззброєння, Паризька хартія і процес єднання Європи - все це необхідно цінувати, берегти і спільно розвивати далі", - наголосив Штайнмаєр.

"Ми разом стоїмо перед серйозними викликами нашого часу і лише спільно зможемо їх подолати в цьому світі, де рвуться сполучні нитки, де величезна кількість біженців, небувала з часів Другої світової війни, і в такий час, коли тероризм загрожує нашій свободі і нашому способу життя, коли в самій Європі, на Східній Україні, щодня оплакують убитих і поранених. Не варто сприймати мир в Європі як належне - навіть сьогодні! Зберегти мир можна, лише працюючи над цим із дня в день! Там, де щось загрожує миру, нам - тим, хто несе сьогодні відповідальність, - необхідно взяти на себе завдання винести правильні уроки з нашої спільної історії", - наголосив голова німецької дипломатії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme