Великий адронний колайдер запрацював після дворічної перерви

Вчені Європейського центру ядерних досліджень (CERN) сьогодні заявили про запуск після дворічної перерви Великого адронного колайдера

Про це повідомляє depo.ua, з посиланням на Reuters.

За словами вчених, один з двох протонних пучків замкнув прискорювальне кільце колайдера.

Великий адронний колайдер не працював протягом двох років. Фахівці переоснастили його обладнання та електропроводку.

Навряд чи варто очікувати, що колайдер дозволить зробити нові відкриття до середини 2016 року.

Колайдер є прискорювачем заряджених частинок на зустрічних пучках, призначений для розгону протонів і важких іонів і вивчення продуктів їх зіткнень. Він побудований CERN в підземному тунелі протяжністю 27 км на глибині 50-175 м на кордоні Швейцарії і Франції.

Колайдер був запущений восени 2008 року, однак через аварію експерименти на ньому почалися лише в листопаді 2009 року, а на проектну потужність він вийшов у березні 2010 року.

В будівництві об'єкта та у дослідженнях брали участь понад 10 тис. учених та інженерів з більш ніж 100 країн світу. Вартість споруди перевищує 6 млрд євро.

4 липня 2012 року фізики CERN оголосили про виявлення за допомогою колайдера частинки, яка з високою вірогідністю являла собою бозон Хіггса - його існування повинно було підтвердити правильність Стандартної моделі будови речовини. Журналісти прозвали бозон "часткою бога" і "проклятою часткою".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme