Вчені зробили нове відкриття в геологічній історії Меркурія

Планетологи з Університету штату Північна Кароліна прийшли до висновку, що вулкани на Меркурії згасли приблизно 3,5 мільярда років тому

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на N+1.

Моделювання геологічної історії планети відбувалося за допомогою фотографій поверхні Меркурія, отриманих автоматичною міжпланетною станцією Меѕѕеngеr (яка завершила свою роботу в 2015 році).

Використовуючи ці знімки, дослідники провели аналіз, в якому на основі розміру і кількості кратерів на поверхні планети вони вирахували приблизний вік ефузивних вулканічних відкладень на Меркурії.

Результати моделювання показали, що ефузивна активність вулканів (існує два типи вулканічної активності - експлозивна, коли виверження носить вибуховий характер і ефузивна, коли потоки лави розливаються повільно і спокійно) завершилася на найближчій до Сонця планеті приблизно 3,5 мільярда років тому.

Таким чином, є суттєві відмінності між Меркурієм і іншими планетами Сонячної системи. Наприклад, на Землі ефузивний вулканізм ще існує, а на Марсі і Венері він також перервався мільйони років тому.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme