Вчені з'ясували, що хвороба Альцгеймера заразна

Низькорослі пацієнти з Великої Британії, що пройшли курс лікування гормоном росту людини, отримали таким чином бета-амілоїд (основний компонент амілоїдних бляшок, повсюдно зустрічаються в мозку людей, що страждають від хвороби Альцгеймера)

Розслідування британських лікарів вперше вказало на те, що певні медичні процедури можуть стати джерелом зараження смертельною хворобою, яка вважається незаразною. Про це повідомляє журнал Nature, передає depo.ua з посиланням на Lenta.ru.

Передача пріонної хвороби від людини до людини за допомогою медичних процедур (ятрогенне зараження) сталося з дуже тривалим інкубаційним періодом - більше 50 років. З'ясувалося, що в 1958-1985 роках 1848 британців низького зросту отримували ін'єкції гормону росту, видобутого з гіпофіза небіжчиків, причому частина органів була заражена пріонами (а лікарі про це не знали). До 1985 року цей метод був поставлений під заборону через випадки хвороби Крейтцфельдта-Якоба (ХКЯ) серед пацієнтів.

Джон Колліндж (John Collinge) і його колеги провели розтин і аналіз тканин мозку восьми пацієнтів, які померли від ятрогенної ХКЯ (віком 36-58 років). Крім ознак пріонної хвороби, у шести пацієнтів знайшли бета-амілоїдну патологію, а у чотирьох - ознаки церебральної амілоїдної ангіопатії (маловідомого невиліковного захворювання, також пов'язаного з хворобою Альцгеймера). Ці патології вкрай незвичайні для 30-50-річних пацієнтів: якби вони не померли від ХКЯ, то пізніше з великою ймовірністю стали б жертвою хвороби Альцгеймера.

Ризик зараження невиліковними нейродегенеративними хворобами через ін'єкції гормонів росту, отриманих від трупів, можна вважати доведеним. Вчені закликають ретельно дослідити та інші ятрогенні шляху переносу пріонів (через хірургічні інструменти і переливання крові), щоб зрозуміти, не несуть чи і вони ризик зараження хворобою Альцгеймера.

Більше міжнародних новин читайте в рубриці Світ.depo.ua.


Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme