Вчені вперше телепортували об'єкт із Землі у космос

Китайські фахівці вперше відправили із Землі на супутник об'єкт за допомогою квантової телепортації

Вчені вперше телепортували об'єкт і…

Фотон подолав відстань понад 500 км і переміщуватися на "Мо-цзи", першому супутнику, призначеному для квантової комунікації, передає Depo.ua з посиланням на "Хайтек".

"Ми повідомляємо про першу квантову телепортацію незалежного однофотонного кубіта з наземної обсерваторії в супутник на навколоземній орбіті - через канал висхідної зв'язку - на дистанції до 1400 км", - заявили китайські вчені.

Телепортація стала вже звичайною операцією в квантовій оптиці. Вона заснована на феномені квантової заплутаності, коли два квантових об'єкта, в даному випадку - фотона, формуються в один і той же час і місце і мають однакові хвильові функції.

Теоретично, відстань не повинна впливати на телепортацію, але заплутаність легко порушити. Минулі експерименти обмежувалися 100 км, але "Мо-цзи" вдалося передати сигнал з висоти від 500 км в зеніті до 1400 км, коли він, розташований біля горизонту, і більшу частину цієї дистанції фотон рухався в вакуумі. Для того щоб мінімізувати вплив атмосфери, китайські вчені розмістили наземну станцію в Нгарі, на Тибеті, на висоті більше 4000 метрів.

Після запуску одного з пари фотонів з землі вчені виміряли другий, щоб підтвердити, що заплутаність мала місце. Протягом 32 днів вони посилали мільйони фотонів і виявили позитивні результати в 911 випадках.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme