Вчені розповіли, як ведмеді рятують від зникнення дику вишню

Вчені з Кіотського університету (Kyoto University) довели, що ведмеді допомагають запобігти зникненню рослини дика вишня

Спостереження за життям чорного ведмедя в горах острова Хоккайдо надало дослідникам приклад взаємовигідного співробітництва між тваринами і рослинами: кісточки вишні поступово "піднімалися" все вище по схилах гір завдяки ведмежим стежкам. Клишоногі харчуються по дорозі наверх плодами вишні і переносять у собі її кісточки, інформує depo.ua з посиланням на wordyou.ru.

Японські вчені провели спостереження за життям чорних ведмедів (Ursus thibetanus) в горах острова Хоккайдо, паралельно велися спостереження і за японським соболем (Martes melampus). Зоологи відзначили, що в місцях проживання цих тварин неодмінно є зникаюче рослина — дика вишня Prunus verecunda. Вчених зацікавив такий момент, тому вони взялися за вивчення ареалу мешкання тварин і вишні.

Виявилося, що дика вишня поступово селиться все вище і вище в горах. Як туди потрапляють її кісточки, вчені дізналися лише після спостереження за чорними ведмедями. Виявилося, що у своїх прогулянках горами клишоногі об'їдають вишневі дерева, а неперетравлені кісточки залишаються у ведмежому посліді. Чим вище піднявся ведмідь, тим вище "оселилася" вишнева кісточка.

Вчені з Кіотського університету підрахували, що кісточки з'їденої вишні залишають ведмежий кишечник на відстані до 300 метрів, це в середньому. Завдяки такому природному "транспортуванню", зникаюча рослина може врятуватися.

"Високогір'я для цієї рослини - значно краще місце для зростання, враховуючи постійне підвищення середньорічної температури повітря через парниковий ефект", -відзначає автор дослідження професор Шоджі Наое.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme