Вчені довели користь санкцій для економіки

Економічні санкції не є ефективним засобом тиску на країну - навпаки, вони призводять до зростання витрат на оборону, які надають економіці додаткові стимули

Про це повідомляється в журналі Armed Forces & Society, передає depo.ua з посиланням на Лента.ру.

Цю гіпотезу політологи з Університету штату Північна Кароліна перевірили на прикладі Ірану. Ісламська Республіка надає хороший матеріал для вивчення цих сюжетів, оскільки перебуває під санкціями з 1979 року, а також виклала у відкритий доступ показники своєї економічної статистики (починаючи з 1950 року).

Санкції змушують держави, на які їх накладають, не змінювати свою політику, а, навпаки, зміцнюють їх рішучість і змушують посилювати армію та інші силові структури - щоб протистояти зовнішній агресії. Потрапляючи під обмежувальні заходи, держави починають мілітаризуватися - збільшують армію і витрати на оборону. В результаті економіка країни стабілізується, допомагаючи їй витримувати вплив обмежень, стверджують вчені.

"Санкції вдарили по Ірану, проте зростання оборонних витрат куди більше вплинуло на економіку! В результаті країна фактично зміцнилася після накладення санкцій. Політикам варто мати на увазі, що дієвість цього інструменту нічим не підтверджується", - зазначив провідний автор статті Брюс Макдоналд.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme