Вашингтон вдячний, що Порошенко вимагав до себе підвищеної уваги від США на виборах, - Волкер

Спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що зміна влади в Україні допомогла подолати Америці певну "втому" від нашої країни

Про це він заявив у Вашингтоні, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

"Втім, якщо говорити про втому в іншому сенсі, то мене турбує те, що люди починають звикати до російської окупації і продовження військових дій. І це проблема... вони насправді вбивають українців щотижня, і ми не можемо про це забувати" , - сказав Волкер.

За словами Волкера, за останні тижні в українській політиці сталося більше, ніж за останні два роки. І якщо раніше у Заходу була певна втома від України, то зараз зміна влади зрушила це з місця.

Щодо нового президента Зеленського, спецпредставник підкреслив: "Америка не підтримувала жодного з кандидатів у президенти і виступала тільки за демократичний вибір українців.

"Думаю, в команді Зеленського є певне розчарування, що Європа намагалася висловити підтримку Порошенко. Але США цього не робили. Я дуже радий, що, насправді, Порошенко навіть скаржився нам, що ми не висловлюємо йому достатньо підтримки. І наша незмінна відповідь була, що ми не вибираємо людей. Ми виступаємо за принципи і політику, хто б не очолював Україну.

За його словами, візит делегації на чолі з міністром енергетики Ріком Перрі на інавгурацію Володимира Зеленського свідчить про високу підтримку Вашингтона.

"Треба чітко розуміти, що політика США щодо України за останні кілька років дуже посилилася в плані підтримки - як в питанні санкцій проти Росії спільно з нашими європейськими союзниками, так і в наданні оборонної зброї, включаючи протитанкові установки - цю допомогу збільшив Сенат, і адміністрація підтримає це. Також ми продовжуємо не визнавати анексію Криму ", - зазначив Волкер.

За словами політика, те, що відбувається у внутрішній політиці США нікого не повинно відволікати, адже це не змінить політику США відносно України.

"Ми підтримуємо і хочемо бачити подальші реформи і демократизацію в Україні, відкриття економіки та залучення міжнародних інвестицій і одночасно продовження участі в Мінському процесі і спроби відновити суверенітет і територіальну цілісність України".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme