В США створили контактні лінзи із "зумом"

Новий тип лінз скорочується і розтягується під дією електричних сигналів, створених рухом очей

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на УНІАН.

Дослідники створили легкі контактні лінзи, які можуть збільшувати зображення, якщо той, хто їх носить, кліпне двічі. Це дозволяє змінювати фокус між об’єктами на різних відстанях. На даному етапі існує лише прототип лінз, якому належить пройти ще довгий шлях, перш ніж такий пристрій потрапить на прилавки. 

Але вчені з Каліфорнійського університету кажуть, що у майбутньому така система може бути використана у візуальних протезах, окулярах, які можна налаштовувати, чи в розробці роботів дистанційного керування, — пише Newsweek. 

Вчені використовують спеціальні електричні сигнали, створені рухом очей, щоб контролювати рух і змінювати фокус лінз. Фактично це повторює те, як працює кришталик в очах ссавців. Самі лінзи виготовлені з гнучкого полімеру, який розширяється під дією електричних сигналів. Коли сигнал зникає, вони стягуються. Це змінює те, як світло проходить через лінзи, змінюючи зображення для того, хто їх носить. 

Нагадаємо, що вчені із Школи інженерних і прикладних наук при Гарвардському університеті розробили металінзу, яка влаштована подібно людському оку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme