У ЗМІ просочився план Кремля щодо розколу України

У розпорядженні редакції російської «Новой газеты» з'явився документ, розроблений оточенням Володимира Путіна в період від 4 до 15 лютого 2014 року зі сценарієм конфлікту в Україні

У ЗМІ просочився план Кремля щодо розкол…

Про це повідомив головний редактор «Нової газети» Дмитро Муратов в ефірі радіо «Эхо Москвы», передає depo.ua.

Він анонсував публікацію цього документа в «Новой газете» наступної середи і висловив упевненість в його автентичності. Одним з його авторів Муратов назвав олігарха Костянтина Малофєєва.

«Цей сценарій був приготований і створений до того, як Віктора Януковича було усунуто від влади», - заявив Муратов.

У документі, за словами Муратова, говориться, що Росія зобов'язана втрутитися у питання з приводу територіальної цілісності України. Він зазначає, що на думку авторів документів, Росія ризикувала втратити не просто український ринок збуту енергоносіїв, але навіть непрямий контроль над газотранспортною системою України.

«Це поставить під удар позиції ВАТ «Газпром» у Центральній та Південній Європі, завдавши величезної шкоди нашій економіці», - оповів зміст документа Муратов.

«Поточні події у Києві переконливо показують, що перебування Януковича при владі може закінчитися в будь-яку хвилину. У цих умовах представляється правильним зіграти на відцентрових прагненнях різних регіонів країни з метою у тій чи іншій формі ініціювати приєднання її східних областей до Росії. Домінантними регіонами для докладання зусиль мають стати Крим та Харківська область», - процитував документ Муратов.

Як він заявив, документ містить сценарій розпалювання конфлікту на Сході України. Крім того, в ньому чітко вказані головні тези, на яких зараз наполягає РФ.

«Перше - вимога федералізації, або навіть конфедералізації в якості гарантії для даних регіонів від втручання прозахідних і націоналістичних сил в їхні внутрішні справи», - процитував він документ.

«Потім - незалежний від Києва вступ східних і південно-східних областей на регіональному рівні у Митний союз. І потім - пряма суверенізація з наступним приєднанням до Росії. Росії, як єдиного гаранта сталого економічного розвитку та соціальної стабільності», - зачитав Муратов.

Нагадаємо, сам Малофєєв потрапив до списку санкцій ЄС. В Україні проти нього порушено кримінальне провадження, його підозрюють у фінансуванні бойовиків.

А 12 лютого у Малофєєва був проведений обшук у справі про розкрадання у ВТБ кредитої суми понад $225 млн.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme