В ООН звинуватили Росію у воєнних злочинах

Міжнародна незалежна слідча комісія по Сирії (COI), що працює під егідою ООН, представила доповідь про військові дії, які велися на території країни в період з 11 липня 2019 року по 10 січня 2020 року
 

В ООН звинуватили Росію у воєнних злочин…
Фото: ЕРА

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на DW.

Згідно з цим документом, кількість воєнних злочинів в Сирії продовжує зростати. До ряду з них, як стверджують експерти ООН, причетні збройні сили, що виступають на боці президента Сирії Башара Асада, а також російська військова авіація.

За даними незалежної комісії, в результаті наземних наступів і авіанальотів, здійснених в зазначений вище період, в Сирії були вбиті і поранені десятки мирних жителів, а також зруйнований цілий ряд об'єктів цивільної інфраструктури, в тому числі ринки і лікарні.

Як приклад подібних злочинів в доповіді названі два нальоти на ринок в місті Маарет-ен-Нууман, що відбулися один за одним вранці 22 липня 2019 року. В результаті цих атак загинули як мінімум 60 мирних жителів, в тому числі кілька дітей, вказано в документі. Іншим прикладом є напад на табір, що знаходиться в двох кілометрах від міста Хаас, де розташовувалися переміщені мирні жителі 16 серпня 2019 року.

Як говориться в доповіді COI, на підставі доступних доказів, що включають, крім іншого, показання свідків, відеоматеріали, звіти за спостереженнями з повітря і матеріали систем раннього оповіщення, у комісії є підстави вважати, що до кожного з вищеназваних випадків була причетна російська авіація.

"В обох названих випадках російські ВПС не направляли удари на конкретні військові об'єкти, що рівноцінно військовому злочину, оскільки завдавалися сліпі удари по зонах, населених цивільними людьми", – зазначено в документі.

Говорячи про наступальну операцію сирійської армії в провінції Ідліб, члени COI повідомили, що, за їхніми даними, в результаті цієї операції 948 000 мирних жителів стали біженцями. Переважно йдеться про жінок і дітей. Тисячі мирних жителів, що покинули свої будинки, рятуючись від війни, змушені ночувати на зимовому холоді під відкритим небом, підкреслили експерти ООН.

У фінальній частині доповіді члени комісії закликали сторони конфлікту провести самостійні розслідування, а міжнародне співтовариство – вжити заходів до того, щоб поліпшити захист мирного населення.

Нагадаємо, 27 лютого Сирійська урядова армія разом з військовими РФ завдали авіаудару по військових Збройних силах Туреччини в сирійському Ідлібі, в результаті чого загинуло 33 турецьких солдатів.

29 лютого президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час телефонної розмови з Володимиром Путіним попросив його піти зі шляху турецьких військових в Сирії.

1 березня у небо Сирії увійшли винищувачі F-16 ВПС Туреччини і знищили аеропорт в Найрабі.

Того ж дня армія Асада збила в Ідлібі турецький безпілотник, у відповідь на що турки збили два сирійських літака Су-24.

Згодом Туреччина офіційно оголосила про початок нової військової операції "Весняний щит" в Ідлібі у відповідь на авіаудари режиму Асада.

Після цього збройні сили Туреччини зруйнували військовий аеродром у сирійській провінції Алеппо, який контролюється силами режиму Башара Асада.

3 березня стало відомо, що війська Асада знову атакували турецькі війська. Один турецький солдат загинув і ще один поранений під час обстрілів сирійськими урядовими силами в північно-західній провінції Сирії Ідліб. 

Довідка: Міжнародна незалежна слідча комісія по Сирії була створена при Верховному комісаріаті ООН з прав людини в 2011 році. Її мета - документування та розслідування всіх випадків порушення міжнародного права, що відбулися під час війни в Сирії.

Читайте також: Туреччина розпочинає війну з Росією (ХРОНІКА)

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme