В ООН провалилася резолюція Росії щодо Сирії

У Раді безпеки ООН не пройшов проект резолюції, що стосувався продовження мандату розслідування про використання хімічної зброї в Сирії, який подала Росія

За цей проект проголосували лише чотири з 15 членів Ради безпеки, включно з самою Росією, передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Сім країн висловилися проти, ще чотири - утрималися.

Раніше 16 листопада Росія зняла свій проект із голосування, але після того, як вона вдалася до права вето і заблокувала американський проект на ту саму тему, його знову винесли на розгляд.

Таким чином, мандат розслідування збігає вже опівночі на 17 листопада за часом Нью-Йорка, і цей орган, так званий Спільний механізм розслідування ООН і Організації за заборону хімічної зброї щодо хімічних атак у Сирії, не зможе продовжити розслідування щодо призвідників хімічних атак у Сирії.

Російський проект, конкурентний до американського, пропонував продовжити цей мандат лише на шість місяців. До того ж він містив критику роботи місії і сумніви в її висновках і пропонував вимагати змін у цій роботі, зокрема, обов'язкового внесення до звітів тверджень уряду Сирії.

Американський проект, який заветувала Росія, навпаки, містив схвальну оцінку роботи розслідування і пропонував продовжити його мандат ще на два роки.

Таким чином, Росія заветувала вже 10 проектів резолюцій, що стосувалися Сирії, від початку війни в цій країні 2011 року.

Нагадаємо, 16 листопада Росія в Раді Безпеки ООН заблокувала проект резолюції США про продовження роботи спільного механізму ООН і Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) з розслідування випадків застосування хімзброї в Сирії.

Експерти ООН назвали сирійську владу відповідальною за застосування отруйного газу зарин при бомбардуванні міста Хан-Шейхун на початку квітня 2017 року.

Удар, внаслідок якого було вивільнено токсичний газ, був здійснений 4 квітня по місту Хан Шейхун у центрі провінції Ідліб. Зазначається, що люди загинули від задухи та отруєння газом.

Уряд Сирії заперечує будь-яку причетність до повітряного нальоту на Хан-Шейхун. Влада країни також стверджують, що після укладеного в 2013 році угоди про знищення хімічної зброї вони не мають у своєму розпорядженні його запасами.

В результаті хімічної атаки в місті Хан-Шейхун в сирійській провінції Ідліб загинули не менше 87 людей, в тому числі 30 дітей, і постраждали понад 550.

Раніше, 24 жовтня, Росія в Радбезі ООН також наклала вето на ухвалений США на голосування проект резолюції, що передбачає продовження мандату для розслідування випадків застосування хімзброї в Сирії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme