В ООН б’ють на сполох: Коронавірус загрожує прогресу в боротьбі з ВІЛ/СНІДом

Пандемія коронавірусу ставить під загрозу роки прогресу в боротьбі проти ВІЛ/СНІДу
 

Про це йдеться у новому дослідженні Об’єднаної програми ООН із ВІЛ/СНІД (UNAIDS), передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

У дослідженні йдеться, що пандемія може призвести до понад пів мільйона смертей через перерву в лікуванні, спричинену коронавірусними обмеженнями. Зокрема, запроваджені обмеження перешкоджали боротьбі з ВІЛ-інфекцією серед жінок, обмежуючи їхній доступ до освіти і захисту від сексуального насильства.

В ООН наголошують, що уряди зараз зосереджуються на боротьбі з пандемією, а увага і ресурси відхиляються від захисту уразливих груп населення від ВІЛ, вірусу, який може призвести до синдрому набутого імунодефіциту (СНІДу).

У доповіді зазначається, що шість місяців збоїв у лікуванні можуть призвести до понад 500 тисяч додаткових смертей в Африці на південь від Сахари протягом наступного року, повернувши регіон до рівня смертності від СНІДу 2008-го.

В ООН заявляють, що мільйони життів були врятовані масштабним проведенням антиретровірусної терапії, яка пригнічує ВІЛ і зупиняє прогресування СНІДу. За даними вчених, трансплантація змінила імунну систему пацієнта і дала йому імунітет до ВІЛ, який мав донор. Проте 690 тисяч людей померли від СНІДу минулого року, а 12,6 мільйона з 38 мільйонів людей, які живуть з ВІЛ, не мають доступу до лікування.

І з приблизно 1,7 мільйонами людей, які недавно заразилися вірусом, світ "відстає" у запобіганні новим випадкам ВІЛ-інфікування, йдеться в звіті.

Найгіршими регіонами з розповсюдження ВІЛ були Східна Європа і Центральна Азія, які разом від 2010 року спричинили "приголомшливий" ріст кількості нових випадків ВІЛ на 72%.

Число нових випадків інфікування також зросло на понад 20 % на Близькому Сході, в Північній Африці та Латинській Америці.

У звіті наголошують, що минулого року фінансування боротьби з ВІЛ зменшилось на 7 відсотків порівняно з 2017 роком, це означає, що фінансування впало на третину порівняно з 26,2 мільярда доларів, необхідними для ефективного реагування на ВІЛ у 2020 році.

Нагадаємо, в Іспанії виявили коронавірусні антитіла лише у 5% людей.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme