В ОБСЄ стурбовані ситуацією з незалежними ЗМІ в Білорусі

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив серйозне занепокоєння з приводу затримання білоруських журналістів та рейдів у редакціях і помешканнях працівників незалежних ЗМІ

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на повідомленням на сайті ОБСЄ.

Так, організації відомо про затримання щонайменше п'ятьох білоруських журналістів, які працюють для видань Tut.by та "БелаПАН".

"Дуже непропорційні заходи, вжиті правоохоронними органами щодо двох незалежних інформаційних агентств, викликають серйозне занепокоєння з приводу поваги незалежних ЗМІ в Білорусі", - заявив Дезір.

У повідомленні на сайті ОБСЄ йдеться, що журналістам загрожує до двох років позбавлення волі. Дезір закликав до невідкладного звільнення медійників.

"Я закликаю владу негайно звільнити всіх затриманих журналістів і забезпечити, щоб обидва засоби масової інформації безперешкодно продовжували свою роботу", - наголосив представник ОБСЄ.

Зазначається також, що представник ОБСЄ продовжує уважно стежити за розвитком подій у цій справі, включаючи обшуки в приміщеннях Tut.by Media, які продовжились 8 серпня, та аналогічні обшуки в будинку незалежного журналіста і медіа-експерта Паулюка Биковського.

Нагадаємо, 7 сервня у Білорусі з обшуками навідалися до редакцій двох ЗМІ - в інформаційне агентство "БелаПАН" та незалежне видання Tut.by.

За інформацією Tut.by, після обшуку у виданні затримали та заарештували на три доби їхнього головного редактора Марину Золотову, а також редакторів Анну Калтигіну й Галину Уласик.

Окрім того, до Слідчого комітету забрали редакторів Уляну Бобоєд, Дмитра Бобрика, журналістку Анну Ермаченок. Їхні телефони були заблоковані.

Була затримана також екс-редактор Tut.by Євгенія Березюк, яка не працювала на порталі з 2016 року.

Увечері 7 серпня деяких журналістів стали відпускати на свободу. Станом на 22 годину були звільнені: Бобоєд, Бобрик та Березюк.

У Слідкомі пояснили, що приводом для порушення кримінальної справи послужило "повідомлення державного інформагентства "БелТА" про збої під час здійснення доступів до платної підписки послуг, які надавалися названим підприємством одному з його замовників".

Водночас у "БелаПАН" також заявили про обшук, після чого до Слідчого комітету на допит повезли чергового редактора агентства Андрія Середу.

У СК виданню повідомили, що за підозрою в скоєнні злочину затримали також міжнародного оглядача "БелаПАН" Тетяну Коровенкову.

У Раді Європи закликали білоруську владу звільнити затриманих за підозрою у несанкціонованому доступі до комп'ютерної інформації журналістів.

8 серпня обшуки у представників ЗМІ продовжилися - білоруські силовики прийшли з обшуком до кореспондента російської редакції Deutsche Welle Павлюка Биковського, а також продовжили обшук в офісі Tut.by.

Дещо пізніше цього ж дня в Білорусі затримали трьох журналістів і головного редактора порталу про нерухомість Realt.by.

Верховний представник Європейського Союзу із питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні закликала Мінськ звільнити затриманих журналістів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme