У Китаї народилися єдині у світі панди-трійнята

Малюки успішно перенесли інкубаційний період і розкрили очі

У Китаї народилися єдині у світі панди-т…

Панди-трійнята, що вважаються єдиною трійнею бамбукових ведмедів, що повністю вижила, успішно розкрили очі і покинули спеціальний інкубатор, повідомляє ДеПо з посиланням на China News. Одна самиця і два самці з'явилися на світ в сафарі-парку «Чанлун» в китайському місті Гуанчжоу 28 липня цього року.

За останні півстоліття у світі народилися більше 400 дитинчат цього зникаючого виду, при цьому серед них були всього чотири трійні - в трьох випадках один або два дитинчата пологів не переживали. Перший такий випадок був зафіксований в 1967 році, другий - в 1999, а третій - в 2003.

Більше 600 тисяч чоловік зі всього світу запропонували «Чанлуну» свої варіанти, як можна назвати трійнят, що вижили, але в сафарі-парку стверджують, що імена дитинчат оголосять тільки в жовтні.

Унікальною у своєму роді матір'ю стала панда по кличці Цзюйсяо (Ju Xiao - Посмішка хризантеми). Відразу після появи дитинчат на світ, їх помістили в інкубатор і забезпечили їм інтенсивний догляд, оскільки виснажена після їх народження Цзюйсяо не могла потурбуватися про них сама. Пологи продовжилися чотири години. У якому вона зараз знаходиться самопочутті, не уточнюється. Відомо лише, що її діти почувають себе добре. Співробітники «Чанлуну» зазначають, що на особливу увагу заслуговує догляд за очима трійнят.

Панди дуже рідко розмножуються в неволі, при цьому виживаність їх потомства в перші місяці досить низька. Бамбуковий ведмідь вважається офіційним символом Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) і неофіційним символом Китаю. У дикій природі їх залишилося всього близько півтори тисячі, вид знаходиться під загрозою зникнення. Панди занесені в міжнародну Червону книгу. Переважно, вони мешкають в гірських регіонах центрального Китаю - Сичуані і Тибеті. Ця місцевість багата бамбуковими лісами. Геноми людини і панди співпадають майже на 70%.

Статевої зрілості бамбукові ведмеді досягають у віці від чотирьох до восьми років. Сезон спаровування, як правило, триває з березня по травень, усю решту часу панди живуть наодинці. Їх вагітність триває в середньому від трьох до п'яти місяців.

Китай давно практикує відправку панд в різні країни в цілях встановлення добрих стосунків. Ця традиція навіть дістала назву «панда-дипломатія». При цьому розплідники КНР ніколи не продають бамбукових ведмедів в зоопарки інших країн. Передбачається тільки оренда і обов'язкове повернення тварин на батьківщину після закінчення терміну. При цьому за пандами спостерігають китайські фахівці, які мають право відвезти тварин на батьківщину, якщо ті будуть погано себе почувати. Ця умова договору оренди також може використовуватися для впливу на партнера у разі потреби.

Іноді панд запліднюють і штучно. Так, наприклад, поступили з єдиною у Великій Британії самицею бамбукового ведмедя по кличці Тян-Тян. З самцем Ян-Гуаном її звести не вдалося.

Нагадаємо, у кінці серпня китайське телебачення планувало уперше в історії показати народження дитинчати панди в прямому ефірі, але з'ясувалося, що самиця по кличці Ай-Хін симулювала вагітність. Багато хто зробив висновок, що «матуся» так поступила, щоб отримати кращі умови утримання. Річ у тому, що при перших ознаках вагітності самицю переводять в окреме приміщення з кондиціонером і оточують цілодобовою турботою. Крім того, їм належить посилений раціон - булочки, фрукти і пагони бамбука.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme