В Іспанії пригрозили Бельгії, що перебування там Пучдемона може розсварити ці дві країни

Міністр закордонних справ Іспанії Альфонсо Дастіс Кеседі заявив, що спроби екс-глави уряду Каталонії Карлеса Пучдемона управляти автономією дистанційно можуть негативно позначитися на відносинах країни з Бельгією

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на RTBF.

"В принципі Пучдемон міг би вести нормальне життя в Бельгії, ми не думаємо, що там йому дозволяють займатися чимось нелегальним", - заявив міністр.

При цьому Кеседі припустив, що якщо Пучдемон намір здійснювати управління Каталонією дистанційно, то це може негативно позначитися на відносинах Брюсселя і Мадрида.

"Одного разу постане питання, до яких пір це може тривати, поки не зашкодить дружнім відносинам між двома країнами-партнерами", - заключив він, додавши, що такий стан речей є "некомфортним" для урядів Бельгії та Іспанії.

Нагадаємо, керівники каталонських сепаратистських партій обговорюють план, який би дозволив Карлесу Пучдемону зберегти вплив у регіоні, навіть якщо він не зможе бути обраним президентом Женералітету – головою уряду.

Довідка: 12 січня іспанський уряд відхив можливість того, що відсторонений лідер Каталонії Карлес Пучдемон може керувати регіоном із екзилу в Бельгії.

Юристи парламенту Каталонії також відкинули можливість складення присяги головою женералітату Карлесом Пучдемоном за допомогою відеозв'язку.

16 січня Пучдемон присягнув на вірність конституції Іспанії та статуту регіону, щоб отримати мандат депутата регіонального парламенту.

Пізніше Пучдемон висловив намір сформувати новий уряд, незважаючи на протидію влади у Мадриді, додавши, що зможе керувати регіоном із Брюсселя навіть через Skype.

27 січня Конституційний суд Іспанії постановив, що для обрання головою регіону Пучдемон повинен особисто бути присутнім у парламенті. Суд також зазначив, що Пучдемон повинен попросити дозволу судді зробити це.

30 січня спікер парламенту Каталонії Рожер Торрен ухвалив рішення відкласти засідання, оскільки на ньому планувалося розглянути питання щодо призначення Карлеса Пучдемона на пост голови Женералітета (уряду).

Пучдемон, який упродовж останніх місяців перебуває в Брюсселі, планував просити в іспанського судді дозвіл бути присутнім на парламентській сесії для формування нового уряду.

Він також попросив захисту у спікера парламенту автономії Рожера Торрена для того, щоби забезпечити його право прибути особисто до парламенту та скласти присягу голови уряду.

Водночас Мадрид пообіцяв зробити все можливе, щоб екс-голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон не з'явився в Іспанії раптово у день голосування за нового голову уряду автономії.

Із тексту повідомлення Пучдемона колишньому міністру охорони здоров'я Каталонії Тоні Коміну, оприлюдненого каналом Tele 5, випливає, що він вважає себе переможеним урядом Іспанії та стверджує, що соратники принесли його в жертву.

Водночас сам Пучдемон заперечив інформацію про те, що він відмовляється від керівництва Каталонією після того, як іспанський телеканал оприлюднив його приватні повідомлення.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme