В Ірландії заявили, що відтермінування Brexit може призвести до переосмислення рішення

Європейський Союз може запропонувати Великій Британії відтермінувати вихід з блоку на 21 місяць, що може призвести до "фундаментального переосмислення" британської політики з цього питання

Про це заявив міністр закордонних справ Ірландії Саймон Ковені, повідомляє Depo.ua із посиланням на Reuters.

"Якщо у вас є тривале продовження статті 50, це відкриває набагато ширші дебати щодо загального підходу, який Сполучене Королівство вибере для Brexit. Це може призвести до фундаментального переосмислення, але цього може і не статися, ми просто не знаємо", - сказав Ковенні.

Міністр зазначив, що у разі тривалого продовження Британія матиме право на представництво в Європейському парламенті, вибори до якого відбудуться у травні.

"Якщо у вас є тривале продовження, скажімо, 21 місяць до кінця 2020 року - незалежно від того, який період буде - тоді Британія має право отримати представництво в Європейському парламенті і тому повинна брати участь у виборах", - сказав він.

Нагадаємо, 13 березня, Палата громад парламенту Великої Британії вдруге проголосувала проти того, щоб 29 березня країна вийшла зі складу Європейського союзу без угоди з Брюсселем.

Тереза Мей попередила, що буде змушена повідомити Євросоюз про відтермінування Brexit,імовірно на тривалий період, якщо парламентарі не схвалять той варіант угоди про вихід, який вони відхилили.

12 березня Палата громад Британії не підтримала новий варіант угоди щодо виходу країни з Європейського союзу.

11 березня Євросоюзу і Британії вдалося погодити документ щодо ірландського кордону, який доповнить угоду про брексіт.

ЄС допускає перенесення Brexit на липень - не пізніше.

6 березня у Європейському союзі заявили, що у них немає рішення для виходу з тупикової ситуації, яка склалася з угодою Brexit.

25 лютого в Євросоюзі заявили, що розглядають можливість відкласти вихід Великої Британії з ЄС до 2021 року

26 лютого прем'єрка Британії Тереза Мей вперше допустила можливість переносу дати виходу країни з ЄС на "дуже обмежений строк".

Довідка: 14 лютого прем'єр Британії Тереза Мей вкотре не спромоглася переконати парламентарів у Палаті громад підтримати її курс щодо Brexit. Вихід Великої Британії з Євросоюзу запланований на 29 березня. Сторони досі не затвердили угоду про відносини після виходу. Якщо цього не зроблять, то відбудеться так званий "жорсткий Brexit", який, як побоюються, може спричинити великий хаос і у Великій Британії, і в ЄС.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme