В Естонії викрили мережу агентів Путіна

В Естонії серед громадських діячів, таких як журналісти, дипломати, бізнесмени та політики, виявлені імовірн агенти впливу Росії

Про це заявив генеральний директор Департаменту зовнішньої розвідки Естонії Мікк Марран в США на Форумі безпеки в Аспені, передає Depo.ua з посиланням на Delfi.

"Ми встановили мережу, яка складається з політиків, журналістів, дипломатів, бізнесменів, яка насправді включає в себе агентів впливу Росії, яким говорять, що їм треба робити. Ми ясно бачимо, що ці люди нав'язують російський план дій", - сказав Марран.

Глава естонської зовнішньої розвідки попередив, що незважаючи на саміт президентів Дональда Трампа і Володимира Путіна і на вигляд гарні відносини, загроза з боку Росії далеко не минула: останнім часом Кремль став, скоріше, більше використовувати в своїх цілях агентів впливу і збільшувати їхню роль.

Він навів приклад політиків, які роками працювали на рівні місцевих самоврядувань, а тепер стали проходити в національні парламенти та уряди країн.

"Що вони (росіяни - ред.) їм запропонували, це увагу ЗМІ і політична підтримка, ексклюзивні бізнес-можливості і в одиничних випадках також фінансова допомога", - зазначив Марран.

Керівник естонської зовнішньої розвідки не погодився назвати жодного конкретного політика, дипломата або журналіста, щодо якого є підозра.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія