В ЄС закликають протидіяти впливу Китаю

Єврокомісар із питань бюджету Ґюнтер Еттінґер вважає за потрібне протидіяти потраплянню під китайський контроль ключових елементів європейської інфраструктури

Про це член Європейської Комісії (ЄК) заявив у інтерв'ю виданням німецької медіагрупи Funke, передає Depo.ua із посиланням на Deutsche Welle.

"Я з тривогою спостерігаю, як в Італії та в інших європейських країнах елементи стратегічно важливої ​​інфраструктури - лінії електропередач, ділянки швидкісного залізничного сполучення або порти - потрапляють не в європейські, а в китайські руки", - заявив єврочиновник.

На думку Еттінґера, уряди окремих європейських країн просто недостатньо враховують національні та європейські інтереси, коли допускають такі явища. "Варто було б подумати про запровадження європейського права вето або європейського механізму схвалення угод, здійснюваного через Єврокомісію", - додав єврокомісар.

На тлі цього член Єврокомісії наголосив на необхідності негайної розробки європейської стратегії щодо Китаю. 

Нагадаємо, 23 березня Італія підписала меморандум розуміння з Китаєм на підтримку ініціативи Пекіна "Один пояс, один шлях" (BRI).

Так Італія стала першим членом семи найбільших економік світу, що приєдналася до програми.

24 березня міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас розкритикував Італію за підтримку "Нового Шовкового шляху" і застеріг Рим від сподівань нажитися на участі у китайському проекті.

США також критично відреагували на ініціативу Італії приєднатися до нового Шовкового шляху.

Довідка: "Один пояс, один шлях" – глобальна ініціатива уряду Китаю щодо торговельно-економічної, культурної та науково-технологічної співпраці. В рамках ініціативи розбудовується найбільш масштабний транспортно-логістичний проект ХХІ століття, який поєднає Китай та країни Західної Європи. 

Ініціатива, яку підтримав президент Сі, має на меті пов'язати Китай морським і сухопутним шляхом з південно-східною і центральною Азією, Близьким Сходом, Європою і Африкою через інфраструктурну мережу на лінії старого Шовкового шляху. 

Крім активізації торгівлі та інвестицій, Сі має на меті посилити обмін у таких галузях, як наука, технологія, культура та освіта.

Створення нового Шовкового шляху вже підтримали ряд держав, у тому числі Греція, Польща та Угорщина. При цьому Німеччина і Франція, навпаки, від участі в проекті відмовилися.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme