В Єревані мітингарі вдерлися до будівлі уряду

В Єревані мітингарі вдерлися до будівлі уряду – вимагають відставки прем'єр-міністр країни Ніколи Пашиняна

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
В Єревані мітингарі вдерлися до будівлі…
Фото: Скріншот

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Україна 24".

Зазначається, що зараз вони перебувають у вестибюлі – на першому поверсі будівлі.

Далі їх не пускає охорона.

Протестувальники збираються також і перед будівлею уряду.

Їхня основна вимога – відставка прем'єр-міністра країни Ніколи Пашиняна.

Громадяни засуджують його, зокрема, за підписання угоди з Азербайджаном і Росією щодо припинення війни в Нагірному Карабаху. 

Зазначимо, що 25 лютого генеральний штаб Збройних сил Вірменії підписав заяву, в якій вимагав негайної відставки премʼєр-міністра Нікола Пашиняна та його уряду.

Про що йшлося в заяві Генштабу ЗС Вірменії

Заяву Генштабу ЗС Вірменії підписало все його керівництво, включно з начальником Онікою Гаспаряном, командирами великих військових з'єднань і главою всіх управлінь.

У документі Генштаб висловив рішучий протест проти "недалекоглядних і необґрунтованих кроків, зокрема – звільнення першого заступника начальника Генштабу".

Військові вважають, що рішення про звільнення Хачатряна схвалювалося без урахування національних і державних інтересів Вірменії, грунтуючись виключно на особистих амбіціях.

"У таких важких умовах таке рішення є антидержавним і безвідповідальним кроком", – наголосили у заяві.

Також у ній шлося про те, що Пашинян і його уряд більше не здатні ухвалювати адекватні рішення в нинішній доленосний і кризовий момент.

"Збройні сили Вірменії довгий час терпляче зносили нападки чинної влади проти армії, проте всьому є межа. Збройні сили Вірменії з честю виконали свій обов'язок, пліч-о-пліч із народом билися з ворогом. Неефективне управління чинної влади і серйозні помилки у зовнішній політиці привели країну на грань загибелі", – зазначили армійці, вимагаючи відставки уряду.

Вони також застерегли владу від застосування сили проти народу, "чиї сини загинули, захищаючи Батьківщину".

"Армія завжди була з народом, як і народ – з армією", – підсумували автори заяви.

Пашинян же назвав таку заяву Генштабу спробою військового перевороту.

Після цього у країні спалахнули протестні настрої. Прихильники чинної влади та опозиції почали чи не щодня виходити на мітинги і протести. Одні підтримують уряд Пашиняна, інші – вимагають його відставки.

Нагадаємо, 16 січня Азербайджан подав заяву проти Вірменії в ЄСПЛ через Нагірний Карабах.

2 лютого аналогічну скаргу проти Азербайджану до Європейського суду направила Вірменія

Довідка: У період із 1988 року по 12 травня 1994 року між Азербайджаном та Вірменією тривала війна на етнічному підґрунті за контроль над Нагірним Карабахом. Однак військові протистояння між країнами не припинилися й після підписання мирного договору 1994-го року.

27 вересня 2020 року на кордоні Азербайджану та Вірменії знову загострився конфлікт – в Нагірному Карабасі поновились бої. На початку листопада 2020 року армії Азербайджану вдалося повернути контроль над значною територією Нагірного Карабаху.

9 листопада 2020 року прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, президент Азербайджану Ільхам Алієв за посередництва президента Росії Володимира Путіна підписали мирну угоду, яка фактично означає капітуляцію Вірменії і введення у регіон російських "миротворців".

13 листопада 2020 року Вірменія почала виводити свої війська з Нагірного Карабаху, де вони перебували з початку 1990-х років.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme