В Австралії іноземні ЗМІ можуть визнати "агентами впливу"

ЗМІ іноземних держав та лобістів зарубіжних компаній в Австралії хочуть змусити зареєструватися як іноземних агентів у контексті посилення національного законодавства з протидії прихованому іноземному втручанню в політику Австралії

Про це повідомляють місцеві ЗМІ, передає Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Ми все частіше бачимо публічні повідомлення про згубний вплив прихованого іноземного втручання, спрямованого проти інших ліберальних демократій шляхом втручання у демократичні вибори чи придушення вільних та відкритих дебатів... Ми вважаємо, що лише австралійські громадяни та організації повинні мати можливість брати участь у виборах в Австралії", - наголосив генеральний прокурор країни Джордж Брандіс.

Посилення законодавства відбувається на тлі занепокоєння австралійського уряду через підтримку Китаєм діяльності груп, які згодом висувають свої кандидатури на виборах до органів місцевої та федеральної влади Австралії, а також надають фінансові пожертвування політичним партіям та університетам.

Крім того, нещодавно виникли побоювання щодо залучення дипломатів до впливу на студентські групи в університетах. Як виявилося, китайські консульства в Сіднеї та Мельбурні були замішаними у створенні петиції щодо дискваліфікації викладачів, які читали курс історії, що є відмінним від державної політики Китаю.

"Генеральний директор Австралійського розвідувального агентства, до повноважень якого входить розслідування справ шпигунства та іноземного втручання, повідомив, що зовнішня розвідувальна діяльність проти Австралії продовжується в безпрецедентному масштабі", - сказав Брандіс.

Австралійські закони базуватимуться на схемі, яка використовується у Сполучених Штатах у законі про реєстрацію іноземних агентів США і за якою в понеділок було зареєстровано російський пропагандистський телеканал Russia Today. Компетентні органи Австралії вважають, що деякі китайські державні ЗМІ також повинні зареєструватися як іноземні агенти.

Законодавство, яке вноситься на обговорення в Спільний постійний комітет парламенту з питань розвідки та безпеки, включатиме довгоочікувані зміни, що забороняють іноземні пожертвування та відносять правопорушення, пов'язані зі шпигунством та іноземними втручаннями, до кримінальних.

Однак, як практично втілюватимуться такі норми поки не відомо.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme