Уряд Каталонії не підкориться рішенню Конституційного суду Іспанії

Голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що не підкориться рішенню Конституційного суду Іспанії, який призупинив дію резолюції парламенту автономного співтовариства, спрямованого на продовження "процесу здобуття незалежності"

Конституційний суд Іспанії сьогодні прийняв до розгляду позов уряду країни щодо резолюції каталонського парламенту, спрямованої на набуття незалежності, тим самим припинивши її дію.

У державній адвокатурі, яка представляє інтереси уряду, і у парламенту Каталонії є 20 днів, щоб подати свої аргументи. Остаточне рішення за позовом може бути прийнято у вересні.

Карлес Пучдемон зробив свою заяву на своїй сторінці у соцмережі "Твітер", передає depo.ua.

"Підпорядкована, звичайно. Підпорядковуючи каталонському парламенту, виконавши зобов'язання перед громадянами і ладу вільну, сучасну і процвітаючу державу", - написав він.

На думку голови каталонського Женералітета (уряду), "для демократа ні в якій мірі не є жертвою підкорятися парламенту, обраному громадянами". "Іспанська держава, навпаки, перетворює це в геройський вчинок", - написав Пучдемон.

Нагадаємо, 9 листопада 2015 року Парламент Каталонії прийняв резолюцію, якою проголошувалося "початок процесу створення незалежної держави з республіканською формою правління" (72 депутати виступили "за", 63 - "проти", при цьому вони представляють менше половини виборців Каталонії за підсумками виборів 27 вересня 2015 року ).

На думку уряду Іспанії, прийнята резолюція суперечить попередньому рішенню КС, який був винесений 2 грудня 2015 року. Тоді КС Іспанії схвалив попередній позов іспанського кабінету міністрів і визнав незаконною резолюцію каталонського парламенту про початок "процесу відділення", прийняту 9 листопада 2015 року. Уряд також закликав КС оцінити можливість залучення до кримінальної відповідальності голови парламенту Каталонії Карме Форкадель за невиконання рішень КС.

Вихід Каталонії зі складу Іспанії на сьогоднішній день підтримують 47,7% жителів автономного співтовариства, проти виступають 42,4%.

27 липня парламент Каталонії підтримав висновки комісії з вивчення процесу відділення автономного співтовариства від Іспанії, прийнявши резолюцію, яка стала черговим кроком в "процесі здобуття незалежності". У резолюції, зокрема, говориться, що "народ Каталонії має законне право" почати юридичний процес, який буде складатися з декількох кроків: підготовка, відділення від Іспанії і проведення виборів, за їх підсумками буде обрано парламент, який розробить проект конституції незалежної держави. Після цього в Каталонії відбудеться референдум з цього проекту.

Довідка: Каталонія - автономне утворення на північному сході Іспанії. В останні роки в регіоні значно посилилися сепаратистські настрої. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"