Україна ініціює дебати в ПАРЄ щодо "Північного потоку-2"

Наступного тижня українська делегація під час засідання Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) підніме питання будівництва газопроводу "Північний поток-2"

Про це у кулуарах Верховної Ради заявив член постійної делегації у ПАРЄ, народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Олексій Гончаренко, передає Depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

"На наступному тижні українська делегація у ПАРЄ буде піднімати тему "Північного потоку-2". Ми маємо зробити все можливе для протидії реалізації цього законопроекту. Ми запросили парламентарів з інших країн. Маємо довести Європі, що це використання газу як зброї проти Європи і всього світу", - заявив Гончаренко.

За його словами, українська делегація також наполягає, щоб наступного тижня у ПАРЄ відбулись дебати за терміновою процедурою.

"Дебати – стосовно використання хімічної зброї Росією у Великій Британії, її поплічниками у Сирії. Тобто, російська агресія проти світу буде темою номер 1 у ПАРЄ", - додав він.

Нагадаємо, 12 квітня уряд Фінляндії видав повний комплект дозволів на будівництво газопроводу "Північний потік-2".

До цього повний пакет дозволів на будівництво та експлуатацію газопроводу видала Німеччина.

Натомість польські політики намагаються активно мобілізувати інші країни Європи до протидії реалізації російського проекту "Північний потік-2".

Тим часом Данія хоче пов'язати згоду на будівництво "Північного потоку-2" з питанням України та російськими гарантіями Києву.

Довідка: Дочірнє підприємство російського газового монополіста "Газпром" Nord Stream 2 має намір почати будівництво в 2018 році і завершити його до кінця 2019 року. Угоди щодо фінансування проекту газогону "Північний потік-2" підписані з компаніями ENGIE (Франція), OMV (Австрія), Royal Dutch Shell (Британія-Нідерланди), Uniper і Wintershall (обидві - Німеччина).

Протяжність трубопроводу з пропускною спроможністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік повинна скласти 1220 кілометрів, він буде з'єднувати російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд. Проти проекту активно виступають країни Балтії, Польща та Україна, серйозні питання залишаються і в Єврокомісії. Між тим Німеччина наприкінці березня видала остаточний дозвіл на будівництво "Північного потоку-2" на своїй території.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme