Україна та Молдова перекривають російським військовим шляхи до Придністров'я

Російським миротворцям та військовослужбовцям оперативної групи російських військ (ОГРВ) в Придністров'ї останнім часом складно, а часом неможливо дістатися до місця служби

Україна та Молдова перекривають російськ…

Влада України торік різко посилила режим перетину кордону для громадян РФ, а на минулому тижні Верховна Рада денонсувала відразу п'ять угод про співпрацю з РФ у військово-технічній галузі, включаючи договір про транзит російських військових у Придністров'ї, передає depo.ua з посиланням на "Коммерсант".

Нагадаємо, на території невизнаної Придністровської Молдавської Республіки (ПМР) розташовується контингент російських миротворчих сил (один батальйон - близько 412 чоловік) і військова частина N13962 (або ОГРВ) - два батальйони загальною чисельністю близько 1 тис. осіб. Військовослужбовці ОГРВ займаються охороною складів з боєприпасами в селі Колбасна, що залишилися після розпаду СРСР і досі не вивезеними з ПМР. ОГРВ і миротворчий батальйон укомплектовуються як придністровськими росіянами (150-160 тис. жителів ПМР володіють громадянством РФ), так і відрядженими з Росії.

Після рішення Ради у відряджених з Росії залишається лише одна можливість легально добиратися до Придністров'я - через аеропорт Кишинева. Проте і з цим маршрутом виникли складнощі. У минулий четвер в аеропорту Кишинева був затриманий, а потім депортований на батьківщину росіянин Євген Шашин. У документах, пред'явлених співробітникам молдовської прикордонної поліції, зазначено, що він є сержантом запасу і направляється для служби за контрактом у військову частину N13962 міста Тирасполь (столиця Придністров'я) на посаді стрільця мотострілецького відділення.

Сержант Шашин - не перший російський військовий, який не зміг доїхати до місця служби в Придністров'ї. Два тижні тому прикордонники Молдови затримала в аеропорту і депортувала на батьківщину ще двох росіян. Співрозмовник видання в молдовських правоохоронних органах повідомив, що з жовтня 2014 таких випадків було близько сотні.

За словами джерела видання в уряді Молдови, молдовська сторона по дипломатичних каналах передала російській прохання заздалегідь інформувати про прибуття військових РФ. Співрозмовник видання пояснив це обстановкою в Україні. Повідомлення, за його словами, слід надсилати за місяць. Тих же, хто прилітає без попередження, затримують і депортують. У молдовських правилах є ще одне застереження - по повідомленню пускають тільки тих, хто їде служити миротворцем. Військові ж на кшталт сержанта Шашина потрапляють в категорію "небажаних".

Останнє пов'язано з тим, що Молдова не розглядає ОГРВ в контексті миротворчої операції і не визнає за нею будь-якого офіційного статусу. У Кишиневі вказують, що ще в 1999 році на саміті ОБСЄ Росія зобов'язалася вивезти війська, озброєння та боєприпаси з території Молдови до 2003 року. Але військові РФ як і раніше там, як і склади зі старими боєприпасами.

Нагадаємо, 21 травня Верховна Рада України розірвала низку угод про військову співпрацю з Росією, зокрема, підписану в 1995-му році угоду про транзит територією України російських військових формувань, які тимчасово перебувають в Придністров'ї.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme