Українсько-американська компанія співпрацюватиме зі SpaceX для місії на Місяць

Українсько-американська компанія Firefly Aerospace, що належить бізнесмену Максу Полякову і має офіс у місті Дніпро, уклала з компанією Ілона Маска SpaceX контракт на доставку у 2023 році на Місяць вантажного модуля Blue Ghost
 

Журналіст відділу новин
Українсько-американська компанія співпра…
Фото: Facebook / Firefly Aerospace

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Firefly.

"Місія Blue Ghost включатиме доставку корисних вантажів NASA, що будуть необхідні для наукових місячних досліджень та сприятимуть розвитку стійкої присутності на Місяці в межах програми "Артеміда", – заявив віце-президент з комерційного продажу SpaceX Том Очінеро.

Зазначається, що модуль Blue Ghost полетить на Місяць на ракеті-носії SpaceX Falcon 9 та доправить 10 корисних вантажів для місії NASA в межах програми "Артеміда". Всього він доправить на поверхню Місяця близько 150 кг вантажу.

Як відомо, в лютому 2021 року NASA виділило компанії Firefly Aerospace близько 93,3 млн дол. для доправлення на Місяць комплексу з 10 науково-дослідних і технологічних комплексів у 2023 році. Обладнання має бути спрямоване в район моря Криз на видимому боці Місяця з метою вивчення умов, а також ресурсів супутника Землі, що допоможе підготуватися до місій освоєння Місяця людиною.

Грант є частиною ініціативи NASA "Комерційні послуги з доставлення корисного вантажу на поверхню Місяця" (CLPS), яка є ключовою частиною програми "Артеміда".

Компанія Firefly Aerospace відповідатиме за комплексні послуги доставлення, в тому числі інтеграцію корисних вантажів, запуск із Землі, посадку на Місяць, а також деякі операції в межах місій. З цією метою компанія використовуватиме посадковий модуль Blue Ghost, який вона спроектувала й розробила на підприємстві в Сідар-Парк.

Нагадаємо, 12 грудня 2020 року дочірня компанія Firefly Black LLC компанії Firefly Aerospace українського бізнесмена Максима Полякова уклала контракт із національним космічним агентством США NASA на виведення на орбіту малих супутників на суму 9.8 млн доларів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme