Вчені розповіли, як швидко і дешево дістатися до Марсу

Американські та італійські вчені знайшли швидкий і дешевий спосіб подорожі на Марс

Вчені розповіли, як швидко і дешево діст…

Про це повідомляє  lenta.ru з посиланням на статтю в журналі Scientific American.

Найбільш вигідний час для польоту космічного корабля із Землі на Марс обумовлено особливим взаємним розташуванням двох планет. Це призводить до того, що такий політ можливий під час вузького стартового вікна раз в 26 місяців.

Вчені захотіли піти від такого обмеження, запропонувавши відмовитися від так званої траєкторії Гомана - Ветчинкіна. Ця еліптична траєкторія передбачає перехід між двома орбітами - з низькою (Землі) на високу (Марса). Маневр включає в себе прискорення корабля в двох точках траєкторії: при виході з низької орбіти і на вході на високу орбіту.

Тепер замість вильоту до місця зустрічі з Марсом на певній точці орбіти («прицілювання»), космічні апарати будуть виводитися на орбіту, аналогічну планетній, рухатися по ній з меншою швидкістю, і чекати, поки притягання Марса, що наближається саме не затягне корабель до потрібної точки. Таким чином, новий підхід дозволить відмовитися від спалювання тонн палива, необхідного при уповільненні корабля (для потрапляння в потрібну точку орбіти).

Основний результат авторів полягає в аналізі параметрів наближення до Марсу. Їх робота, як повідомляється, підтримується корпорацією Boeing, а всього подібними дослідженнями в небесній механіці вчені займаються більше двадцяти років.

Новий метод додасть як мінімум кілька місяців до тривалості польоту - що робить його малопридатним для керованих місій (ризик опромінення в подорожі на Марс і так вважається занадто високим). Однак можливість відмовитися від стартових вікон робить цей підхід корисним для вантажних кораблів: вони зможуть регулярно доставляти будматеріали і інші ресурси для марсіанських баз.

Аналогічний маневр на низькоенергетичній трансферній орбіті на початку 1990-х років використовувала японська автоматична міжпланетна станція Hiten. Це дозволило їй за три місяці досягти Місяця. Маневр, використаний Hiten, був запропонований математиком Едвардом Белбраном, що є одним із співавторів дослідження, обговорюваного в Scientific American.

Як повідомляв depo.ua, на Марсі знайдені ознаки життя.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme