Вчені розкрили таємницю походження статевих членів

Зовнішні геніталії розвинулися з кінцівок, з'ясували вчені

Вчені розкрили таємницю походження стате…

Про виникнення зовнішніх статевих органів під час переходу хребетних від морського до сухопутного способу життя біологи говорили давно, але вперше з'ясувалися конкретні еволюційні механізми цього процесу, спільні для рептилій, птахів і ссавців. Результати дослідження представлені в журналі Nature, передає Лента.ру.

Працюючи на межі генетики, ембріології і еволюційної біології, Кліффорд Тебін (Clifford Tabin) і його колеги з'ясували, що у змій і ящірок зовнішні геніталії формуються з тієї ж тканини, що і задні кінцівки (або їх рудименти). Однак статеві органи ссавців утворюються з мезенхіми (зародкової сполучної тканини) хвостової клітинної маси.

Визначає це розходження (на стадії ембріона) розташування клоаки - загального отвору шлунково-кишкового тракту, статевих та сечовивідних шляхів. В розвитку організму клоака виступає важливим «організуючим центром», зазначають вчені. Залежно від свого місця розташування, вона подає сигнали різним популяціям клітин мезохіми (які пов'язані з кінцівками або з хвостовою ниркою), змушуючи їх виростати в геніталії.

Розташування статевих органів (щодо кінцівок) у черепах, а також їхня двохроздільна будова у древніх ссавців говорить про те, що спочатку у всіх амніот геніталії формувалися з кінцівок, але потім, вже у ссавців, переміщення клоаки «розвело» ці органи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme