Учені довели, що жінки добріші і не такі егоїстичні, як чоловіки

Вчені зі Швейцарії, Нідерландів і Німеччини знайшли підтвердження розхожій думці, що жінки добріші чоловіків і менш схильні до егоїзму

Їхнє дослідження опубліковане в журналі Nature Human Behaviour, передає Depo.ua.

"Відомо, що чоловіки і жінки ведуть себе по-різному, але не було зрозуміло чому і як ці відмінності позначаються на роботі мозку", - зазначив один з авторів дослідника, доцент нейроекономіки і соціальних нейронаук Цюріхського університету Філіп Тоблер.

Дослідники відзначили, що залишається неясним, чи є гендерні відмінності "вродженими", або вони викликані тиском соціального середовища - культури, гендерних стереотипів, виховання. Проте вчені вважають, що жінки отримують за свою "соціальність" більше "хімічної винагороди" - нейротрансмітера дофаміну, який грає вирішальну роль в системі винагороди мозку. Простимулювати його викид в великій кількості може не тільки секс або смачна їжа, але і альтруїстичні вчинки.

Вчені провели два експерименти. Для першого експериментатори зібрали групу з 56 жінок і чоловіків. Частині з них дали препарат на основі амісульприду, блокуючого дію дофаміну, іншим - таблетку плацебо, що не має явних лікувальних властивостей. Потім учасникам представили гіпотетичну ситуацію, в якій потрібно було вирішити, чи забирати велику суму грошей собі, або рівномірно розподілити кошти з іншою – близькою або незнайомою людиною. Після цього людям давали іншу таблетку і повторювали експеримент.

Результати дослідів показали, що при прийомі плацебо 51% жінок вважали за краще поділитися грошима, тоді як альтруїстичних чоловіків виявилося менше 40%. Амісульприд ж зробив жінок більш егоїстичними - показник впав до 45% відсотків, тоді як у чоловіків він виріс до 44%.

У другому дослідженні вчені проаналізували результати томографії мозку чоловіків і жінок, зробленої, коли вони вирішували завдання з поділом грошей. Досвід показав, що в мозку жінок, що роблять "соціальний вибір", більше дофаміну, ніж у відповідному відділі в чоловічому мозку.

Таким чином, обидва експерименту вказують на те, що заснована на дофамін система "винагороди" мозку штовхає жінок на більш альтруїстичні вчинки, і чоловіків - на більш егоїстичні.

При цьому професор Астонського університету (Бірмінгем, Великобританія) Джина Ріппон помітила, що висновки по першому досвіду спірні, так як при прийомі плацебо жінки практично розділилися навпіл, що говорить про те, що ефект від прийому амісульприду був незначним.

Нагадаємо, що раніше американські учені з'ясували, що жінки насправді думають про лисих чоловіків.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme