У Єревані тривають арешти "революціонерів": їх уже понад 230

Поліція Вірменії повідомляє про затримання 20 квітня 233 учасників протестів у Єревані

Така інформація наводиться станом на 18:00 за місцевим часом (17:00 за Києвом), передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Увечері 20 квітня на площі Республіки в Єревані почався мітинг проти призначення колишнього президента Вірменії Сержа Сарґсяна прем'єр-міністром.

Виступаючи перед присутніми, депутат Національних зборів, член партії "Громадянський договір" Арарат Мірзоян зазначив, що в останні дні представники влади пропонують їм вести діалог. Мітингувальники зустріли ці його слова несхвальними вигуками.

"Ми готові вести діалог з ними тільки з одного питання – капітуляція Сержа Сарґсяна і Республіканської партії Вірменії", – заявив він.

Голова комітету з прав людини Парламентської асамблеї ОБСЄ Ігнасіо Санчес Амор (Іспанія) заклика сторони почати "конструктивний діалог" для вирішення ситуації.

"Я вітаю громадянську активність людей в питанні реалізації свого права на свободу вираження поглядів за допомогою мирних акцій протесту. Влада повинна поважати це право, і я беру до відома повідомлення про випадки надмірного застосування сили. У той же час, я нагадую, що право на мирний протест не означає, що демонстранти мають право проникати в будівлі і порушувати робочий процес", – зазначив представник ПА ОБСЄ.

Протести відбуваються і в інших великих містах Вірменії.

Депутат парламенту Вірменії та лідер опозиційного руху Нікол Пашинян, оголосив "оксамитову революцію" в країні після того, як парламент призначив колишнього президента країни Сержа Саргсяна прем'єр-міністром.

У цей же день поліція Вірменії затримала 80 громадян за підозрою у вчиненні адміністративних порушень.

18 квітня в Єревані демонстранти взяли в облогу резиденцію голови уряду.

Пашинян на мітингу опозиції на площі Республіки в Єревані закликав учасників протесту не залишатися вночі на площі Франції і створити спеціальний комітет.

Він також закликав протестувальників проводити сидячі пікети у приміщеннях органів влади по всій країні.

Довідка. Перед закінченням повноважень Сарґсяна конституція Вірменії була змінена, країна стала парламентською республікою, реальна влада перейшла в руки голови уряду. Учасники протестів звинувачують Сарґсяна в захопленні влади в країні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme