У Японії вирішили злити у море радіоактивну воду з АЕС "Фукусіма"

Японія, всупереч протестам громадськості та сусідніх держав, має намір злити в море оброблену радіоактивну воду, що накопичилася на атомній електростанції "Фукусіма" після аварії в березні 2011 року

Редактор стрічки новин

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на DW.

Уряд Японії ухвалив таке рішення сьогодні, 13 квітня, пояснивши його нестачею місця для сховищ з радіоактивною водою на території зруйнованої ділянки АЕС на острові Хонсю.

Як відомо, за допомогою цієї води компанія-оператор Tepco охолоджує три атомні реактори, де після цунамі і землетрусу 11 березня 2011 відбулося розплавлення паливних стрижнів. На території АЕС вже накопичилося понад тисячу гігантських контейнерів з 1,2 мільйонами літрів радіоактивної води.

У компанії заявляють, що місце для зберігання контейнерів остаточно закінчиться в 2022 році. Однак місцеві чиновники та низка експертів переконують, що це не так. Компанія Tepco планує почати злив води в океан через два роки.

Радіоактивна вода, що скупчилася на території АЕС "Фукусіма" піддається обробці, проте з неї неможливо видалити радіоактивний ізотоп тритій. Уряд Японії і Tepco заявляють, що тритій в невеликих кількостях не становить загрози для здоров'я людини. Водночас Громадянська комісія з атомної енергетики в Токіо підкреслює, що тритій - все ж радіоактивний матеріал і тому не повинен потрапити в навколишнє середовище.

Нагадаємо, у Японії 20 березня неподалік від АЕС "Фукусіма" стався землетрус магнітудою 7,0. 

Довідка: 11 березня 2011 року у Японії стався надпотужний землетрус – 9,0-9,1 балів за школою Ріхтера. Він отримало офіційну назву "Великий землетрус Східної Японії". Землетрус подібної сили, за оцінками вчених, відбувається у цій країні не частіше одного разу на 600 років. Землетрус спричинив потужне цунамі, внаслідок якого тисячі людей потонули.

Стихійне лихо призвело до аварії на японській АЕС Фукусіма-1 (Fukushima Daiichi).

Збиток, якого завдало гігантське цунамі японській економіці, транспорту та інфраструктурі, не рахуючи витрат, пов'язаних з аварією на АЕС Фукусіма-1, склав 16,9 трильйона єн (близько 215 мільярдів доларів).

Дивіться також: Нагадування про Фукусіму: Наслідки великого землетрусу в Японії (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme