У Варшаві триває засідання ОБСЄ з імплементації людського виміру

На засіданні зосереджена увага на питаннях толерантності та недисркиминації

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Урядовий портал"

 На ранковому засіданні увага учасників зустрічі була зосереджена на питаннях толерантності і недискримінації зі спеціальною увагою до прав національних меншин. У цей же день проблема толерантності була сфокусована на питаннях переборення всіх форм расизму, ксенофобії та дискримінації у їхньому прикладанні щодо релігійних груп.

Ця ж тематика розглядається на засіданні 27 вересня, під час якого учасники сконцентрувалися на питаннях свободи думки, совісті, релігії і вірувань. А 28 вересня спеціальна сесія буде присвячена толерантності і недискримінації стосовно рома і синті, включаючи імплементацію Плану дій ОБСЄ з удосконалення ситуації навколо рома та синті.

Міністерство культури України у рамках цього зібрання представляє директор Департаменту у справах релігій та національностей Андрій Юраш, який мав можливість виступити з офіційним повідомленням від делегації України 26 вересня під час засідання, присвяченого питанням усунення дискримінації стосовно релігійних спільнот, а також 27 вересня, коли від імені Держави доповідав про заходи з гарантування свободи совісті. Заплановано також офіційний виступ Андрія Юраша на засіданні 28 вересня під час сесії, присвяченої правам ромської національної меншини.

Про права національних спільнот України, зі спеціальним акцентуванням на порушенні прав кримських татар, зокрема і прав релігійних спільнот кримських татар, сесії доповів Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Окрім участі в офіційних засіданнях сесії ОБСЄ,  Андрій Юраш також взяв участь і виступив з альтернативною думкою та позицією під час так званого side event (додаткового заходу), який влаштували представники окремих громадських організацій вранці 26 вересня з метою дискредитувати політику української держави у сфері релігії, зокрема намагаючись переконати світову громадськість у начебто упередженому ставленні до Української Православної Церкви, що перебуває у канонічному підпорядкуванні Московського Патріархату. З усіх питань, які були свідомо подані у викривленому та упередженому світлі, було надано системні коментарі та запропоновано пояснення, які повністю узгоджуються із загальноєвропейськими підходами та стандартами у сфері забезпечення свободи совісті та цілком відповідають рекомендаціям ОБСЄ у відповідній сфері.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme