У Росії запідозрили BBC в екстремізмі

Депутат Держдуми Росії Олександр Сидякін направив генеральному прокурору країни Юрієві Чайці запит про перевірку Російської служби BBC на екстремізм

Копію запиту він опублікував у "Твіттер". У ній, зокрема, депутат просить вжити заходів щодо редакції аж до припинення діяльності в судовому порядку, передає depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

У Росії запідозрили BBC в екстремізмі - фото 1

Приводом став запис у "Твіттері" BBC "У Німеччині цей меморіал іноді називають "могилою невідомого насильника", але чому?" з посиланням на статтю "Зґвалтування Берліна: невідома історія війни".

У Росії запідозрили BBC в екстремізмі - фото 2

У матеріалі кореспондента BBC Люсі Еш йде мова про пам'ятник радянському воїну-визволителю в Трептов-парку, розташованому в східній частині Берліна.

"Мою увагу привернув напис, що нагадує, що радянські люди врятували європейську цивілізацію від фашизму. Але для деяких в Німеччині цей меморіал - привід для інших спогадів", - пише британська журналістка.

Стаття присвячена виходу в Росії щоденника радянського офіцера Володимира Гельфанда. Автор матеріалу привела низку свідчень зі щоденника й інших джерел, які, як вона вважає, свідчать про масові зґвалтування німкень солдатами Червоної армії після взяття Берліна.

Публікація цієї статті викликала хвилю негативної реакції в соцмережах і російських ЗМІ.

Більше міжнародних новин читайте в рубриці Світ.depo.ua.


Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія