У Росії зафіксували різкий стрибок смертності серед населення

Смертність населення Росії за перший квартал виросла на 5,2% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року

Такі дані наводить в своєму моніторингу Росстат, передає depo.ua з посиланням на "Комерсант".

Тренд до зростання смертності продемонструвала вже лютнева статистика, дані ж березня підтвердили, що йдеться про існуючий тренд, а не про статистичний "викид".

Загальна кількість померлих за квартал склала 507 тис. осіб, це на 23,5 тис. осіб більше, ніж у першому кварталі 2014 року.

Найбільший приріст смертності показали захворювання органів дихання (22%). Смертність від хвороб кровообігу, хоча і знаходиться на четвертому місці за обсягом приросту смертності (5%), очевидно, зробила найбільший внесок у збільшення загальної кількості смертей: у розрахунку на 100 тис. населення на неї припадає максимальна частка - 718 осіб (в 2014 році - 687 осіб). Серед хвороб кровообігу найбільша кількість смертей відбувається в результаті ішемічної хвороби серця (зростання смертності - 7%). При цьому дитяча смертність і смертність від зовнішніх причин, у тому числі в результаті вбивств і самогубств, знижуються. Виражених регіональних особливостей приріст не має, він більший у великих регіонах Центральної Росії, у Поволжі та на північному заході, відчутно нижчий в Сибіру і на Далекому Сході.

Кореляції з економічними показниками регіонів статистика приросту смертності не демонструє, відзначає видання.

Аналітики поки не схильні вважати цей тренд довгостроковим.

"На фоні постійного збільшення тривалості життя, який триває з 2004 року, в п'яти-шести випадках статистика вже демонструвала істотний приріст кількості померлих в рамках одного кварталу, який було складно пояснити", - зазначає Євген Андрєєв, експерт Центру демографічних досліджень РЕШ. "Оперативна статистика за квартал або за місяць згодом може досить сильно коригуватися, тому через рік ми, ймовірно, побачимо інші цифри - вони можуть змінитися на 1-2%, це обумовлено специфікою роботи загсів", - говорить Сергій Захаров, заступник директора Інституту демографії НДУ ВШЕ.

Припущення про те, що статистично виражений ріст кількості бідних в РФ з початку 2015 міг відбитися на показниках смертності, експерти схильні відкинути, як і припущення про те, що відбувається може бути пов'язано зі змінами в системі охорони здоров'я з 1 січня - наприклад, із змінами порядку госпіталізації. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme