У Росії обурилися, що Франція не запитує у них, як бомбити ІДІЛ

Росія не підтримує нанесення Францією в Сирії ударів по нафтовій інфраструктурі, яка поки перебуває під контролем угруповання "Ісламська держава"

Про це заявив глава департаменту МЗС РФ з питань нових викликів і загроз Ілля Рогачов, передає depo.ua з посиланням на Інтерфакс.

"Після початку операції наших повітряно-космічних сил і успішних дій сирійської армії на землі французи вирішили наносити удари по цілях на території Сирії, мотивуючи це правом на самооборону відповідно до ст. 51 Статуту ООН. Ми не можемо підтримати такі дії в першу чергу в силу того, що вони відбуваються без згоди сирійського уряду ", - сказав Рогачев.

На його думку, якщо перші удари були нанесені по таборах підготовки терористів на території Сирії і в результаті-де загинули готуються "в терористи" французькі громадяни, цю ситуацію "ще можна було притягти до концепції самооборони".

"Але бомбардування нафтової інфраструктури обумовлені, як видається, зовсім іншими міркуваннями і нічим не виправдані з точки зору самооборони. Підозрюю, що французькі партнери виходять з неминучого успішного наступу сирійської армії і швидкого повернення нафтоносних районів, нафтовидобувних потужностей під контроль сирійського уряду", - сказав дипломат.

Оскільки, за його словами, президент Сирії Башар Асад і ІД є для французів "однаково пріоритетними супротивниками, то такими ударами вони завдають шкоди одночасно обом". Рогачов при цьому зазначив, що французи не бомблять аналогічні цілі на території Іраку.

В цілому, на його думку, питання про те, хто і як поводиться з нафтової інфраструктурою в Сирії, та й в Іраку заодно, є одним з найцікавіших в історії з ІД.

"За більш ніж рік бомбардувань ведена США коаліція не завдала їй практично ніякого збитку. Було скоєно мало не 8 тис. Бойових вильотів, майже у чверті випадків літаки поверталися, що не витративши боєкомплект, тобто не знаходили ніякої мети для атаки. Разом з тим нафтоносні поля продовжували віддавати терористам ІГІЛ свою нафту, споруджувалися нові, нехай кустарні установки з переробки нафти, тисячі вантажівок-цистерн їздили взад і вперед по регіону ", - сказав дипломат.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme