У польської влади всі - вороги, крім Росії, - ЗМІ

У Польщі політичні настрої складаються таким чином, що ворогами і недружніми державами, які плетуть змови проти Польщі, оголошуються всі - від євреїв до німців, але Росія і її президент Володимир Путін перебувають у статусі недоторканних

Таку думку висловила фахівець з Інституту філософії при Варшавському університеті, експерт Європейського центру моніторингу расизму та ксенофобії Магдалена Шрода у своїй колонці для видання Gazeta Wyborcza, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Главред".

Шрода зазначає, що Москву перестали згадувати навіть у зв'язку зі Смоленською катастрофою.

"Так, інші диявольські сили потужні - гейське лобі, яке перетворює польських хлопчиків на дівчаток, біженці, які настільки всюдисущі й непередбачувані, що можуть прикидатися студентом медичного вузу у Вроцлаві, роблячи там бомби. Тепер на сцені з'явився єврей - багатоликий, тому що розсіяний по діаспорах ворог: то ізраїльський, то американський, то європейський. Але тільки не Путін. Путін не єврей, не гей, не німець, не біженець. І Росія більше не наш ворог. Навіть у "Смоленській справі" російська тема зникла", - пише Шрода.

"У нас є щедра соціальна політика, ідеологізовані ЗМІ і освіта, симулякр демократії, в якій більшість інститутів підпорядковуються одній партії і, нарешті, вороги. Захід намагається позбавити нас суверенітету, Ізраїль — грошей, Франція — виделок (іронічне відсилання до заяви заступника міністра оборони Польщі Бартоша Ковнацкого, за версією якого поляки навчили французів користуватися виделками - ред.), а Німеччина — гідності. Одна Росія залишається недоторканною. Так було при ПНР: "Польсько-радянська дружба — це мир, незалежність і щасливе завтра нашої вітчизни", - зазначає Шрода.

Нагадаємо, 7 лютого найбільша опозиційна партія в польському парламенті Громадянська платформа повідомила, що зареєструє законопроект про зміни до закону про Інститут національної пам'яті.

6 лютого президент Польщі Анджей Дуда вирішив схвалити прийняті парламентом країни зміни в закон про інститут національної пам'яті (ІНП). Після підписання глава держави передасть документ в конституційний суд.

Верховна Рада України закликала президента Польщі Анжея Дуду ветувати закон про Інститут національної пам'яті, зокрема через те, що ним передбачається кримінальна відповідальність за заперечення "злочинів українських націоналістів" проти поляків.

Довідка. 1 лютого Сенат Польщі без змін підтримав оновлений закон про Інститут національної пам'яті, який серед іншого передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів та тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту.

Україна та США виступили із критичними зауваженнями щодо нового законопроекту. Президент Європейської ради, екс-прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск також розкритикував суперечливий закон.

А Ізраїль тепер вирішує, чи відкликати з країни свого посла.

Водночас в уряді Польщі заявили, що зміни до закону про Інститут національної пам'яті Польщі потрібні для протидії брехні щодо приписування злочинів проти євреїв невинним людям.

Народні депутати України закликали президента Польщі Анджея Дуду накласти вето на "антибандерівський" закон, назвавши його в умовах війни з Росією "ударом у спину".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme