У Польщі виступили проти "Північного потоку-2"

Енергетичне порозуміння між Росією та Німеччиною, яке символізує інвестиція "Північний потік-2", суперечить інтересам Центрально-Східної Європи

Про це заявив маршал польського Сенату Станіслав Карчевський, повідомляє Depo.ua з посиланням на Польське радіо.

За його словами, список викликів, перед якими стоять країни Центрально-Східної Європи, з кожним роком "тривожно видовжується". Зокрема, він нагадав про загрозу "Північного потоку-2".

"Поділ між ядром Європейського Союзу та США, який поглиблюється, взаємовідносини між Вашингтоном і Анкарою, Brexit - це, без сумніву, виклики, з якими ми повинні впоратися. В нашому інтересі - послаблювати усі можливі напруження, які з’являються на цих лініях", - зазначив він.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв закликав Словаччину знайти рішення по підключенню до "Північного потоку - 2" і до "Турецькому потоку".

Своєю чергою, словацький прем'єр Петер Пеллегріні заявив, що Братислава і Москва шукають можливості для використання інфраструктури Словаччини в проектах "Північний -2" і "Турецький потік".

3 червня російський газовий монополіст "Газпром" повідомив, що збудував вже 57% морського трубопроводу в обхід України "Північний потік-2".

Комітет закордонних справ Сенату США у середу, 3 квітня, закликав президента Дональда Трампа вжити дій задля стримування російської агресії в Чорному морі, посилення оборонної допомоги Україні, а також припинення проекту "Північний потік 2".

США підготували санкційний законопроект проти "Північного потоку-2".

21 травня міністр енергетики США Рік Перрі, виступаючи в Києві, оголосив, що законопроект про санкції, що накладає обтяжливі обмеження на компанії, що беруть участь в проекті "Північний потік"-2, буде ухвалений у недалекому майбутньому.

Уряд Німеччини не підтримав намір США запровадити санкції проти компаній, причетних до будівництва газопроводу "Північний потік"-2 по дну Балтійського моря.

Путін заявив, що Росія готова йти до кінця в реалізації проекту "Північний потік - 2".

Держсекретар США Майк Помпео закликав європейські країни диверсифікувати джерела поставок енергоносіїв, щоб їх енергетична база не була пов'язана з Росією.

Довідка: Будівництво першої нитки газопроводу "Північний потік-2" завершать у листопаді, другої – в грудні 2019-го року.

17 січня посол США в Берліні Річард Гренелл дав зрозуміти, що конгрес США навесні 2019-го року розгляне новий закон про санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2".

22 січня міністр економіки Німеччини Петер Альтмайєр заявив, що Німеччина готова піти назустріч США щодо "Північного потоку-2".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme