У Польщі "агентурне минуле" Валенси перевірятимуть за почерком

Екс-президент Польщі Лех Валенса після ознайомлення в середу з оригінальними документами щодо нібито його агентурного минулого назвав їх підробкою

Про це повідомив прокурор Інституту національної пам'яті (IPN) Януш Романчук, котрий допитав екс-президента як свідка у справі щодо неправдивих свідчень колишніх функціонерів служби безпеки комуністичної Польщі, передає depo.ua з посиланням на Укрінформ.

“Під час допиту панові президенту Леху Валенсі представлено оригінали документів щодо співпраці агента під псевдонімом “Болек”. Пан Валенса заперечив справжність цих документів”, - зазначив Романчук.

Він підкреслив, що у цьому зв’язку прокуратура негайно розпочне графологічне дослідження, порівнюючи почерк Валенси і руку автора документів, які були у справі агента “Болека”.

Нагадаємо, в Інституті національної пам'яті Польщі в лютому відкрили для публічного вивчення нові документи про співпрацю Валенси з комуністичними спецслужбами, вилучені вдома у колишнього глави МВС комуністичної Польщі Чеслава Кіщака. Ідеться, зокрема, про персональну папку Валенси з 90-ма різними документами і папку таємного співробітника з 279-ма документами зі звітами "Болека" та представників служби безпеки за період 1970-1976 років.

Раніше Валенса заявляв, що він підписав якісь документи з комуністичними органами, але це не була згода на співпрацю.

У 2000 році люстраційний суд уже визнавав, що Валенса дав правдиві свідчення і не був агентом комуністичних спецслужб.

Валенса був лідером профспілкового об'єднання "Солідарність", яке у 1980-х вело боротьбу за права робітничого класу, що в результаті призвело до падіння комуністичного режиму в Польщі і формування в 1989 році першого після Другої світової війни демократичного уряду країни. Упродовж 1990-1995 років Валенса був першим демократично обраним президентом Польщі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme