У ПАРЄ підготували план швидкого повернення Росії

У Парламентській асамблеї Ради Європи планують зміну режиму санкцій проти РФ, щоб повернути її делегацію

Про це повідомив член української делегації в ПАРЄ, народний депутат Борислав Береза ​​у Facebook,  інформує Depo.ua.

За його словами, 28 лютого в ПАРЄ на президентському комітеті планують обговорити чотири теми для спільної роботи з Комітетом міністрів (КМРЄ), три з яких насправді є прикриттям для реформи санкційного механізму, який використовується щодо Росії.

"За цим планом розраховують на те, що в березні регламентний комітет ухвалить рішення і повернеться до доповіді бельгійського політика від партії "Зелених" Петри Де Суттер (Petra De Sutter), яка звучить начебто необразливо: "Удосконалення процесу ухвалення рішень Парламентської асамблеї щодо повноважень і голосування". Це робиться, щоб спочатку мати можливість послабити дію санкцій ПАРЄ проти Росії", - пояснив нардеп.

За його даними, на квітневу сесію відомий своїми проросійськими поглядами член Асамблеї Тіні Кокс внесе свою доповідь "Про майбутнє Європи", де буде пропозиція застосувати спрощену процедуру внесення змін до статуту Ради Європи, щоб дозволити подавати повноваження в ПАРЄ не тільки в січні, а й протягом усього року, наприклад, в червні. Процедура передбачає паралельне застосування одного і того ж рішення КМРЄ і ПАРЄ.

А вже у  травні Комітет міністрів повинен зібратися на рівні міністрів і підтримати цю ідею. Одразу після цього планують зібрати екстраординарну сесію ПАРЄ і ухвалити таке ж, але своє рішення.

"Одразу після цього Росія, за підтримки Ягланда, в червні подає повноваження і голосують за генсека. В результаті згідно з цим підступним планом Росія, не виконавши жодної резолюції ПАРЄ, продовжуючи вбивати українців на Донбасі, продовжуючи утримувати українських військовополонених моряків, захоплених в Азові, і наших громадян, захоплених в ОРДЛО, продовжуючи анексію Криму і окупацію Донбасу, отримає можливість повернутися в ПАРЄ", - заявив Береза.

Водночас він зауважив, що для реалізації цього плану лобістам необхідно "нейтралізувати" українську делегацію і вони розраховують, що після виборів вона приїде в Страсбург ослабленим складом.

Крім того, Береза зауважує, що у цього плану немає підтримки більшості делегатів ПАРЄ. "Росія зі своїми лобістами будуть використовувати не тільки слова переконання, а й усі види мотивації. І ми не можемо їм це дозволити...Так що в квітні, замість спокійної сесії ПАРЄ, нашу делегацію чекає напружена робота", - резюмував депутат.

Нагадаємо, у жовтні 2018 року президент ПАРЄ Ліліан Морі Паск'є зажадала діалогу з Росією.

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme