У Німеччині знайшли імовірний сховок Бурштинової кімнати

Бурштинова кімната може бути захована в одній з печер Рудних гір на півдні Саксонії неподалік від Дрездена

Depo.Світ
17 жовтня 2017 08:10
ФОТО: depo.ua

Про це заявили троє німецьких дослідників, передає Depo.ua з посиланням на The Daily Mail.

Пошуки в цьому місці 73-річний Леонард Блуме, 67-річний Гюнтер Екардт та 71-річний Петер Лор розпочали після того, як з ними зв'язалося "надійне джерело", яке повідомило, що легендарна кімната знаходиться там. Лор за допомогою радара просканував грунт в печері Принца і виявив порожнини, схожі на бункер.

"На стінах ми знайшли сліди від сталевих кабелів, які використовувалися для опускання вантажів на глибину. За даними георадара, під печерами ховається система таємних тунелів", - стверджує Екардт.

Перші згадки про цю печеру відносяться до 1455 року, проте будь-яких свідчень часів Третього рейху в архівах не збереглося. На думку дослідників, це говорить про те, що інформація про неї була знищена.

За словами Лора, на користь теорії про те, що Бурштинова кімната прихована в печера Принца, говорить той факт, що неподалік від неї знаходилася залізнична станція, на якій в квітні 1945 року був помічений поїзд з Кенігсберга. Він також вважає, що в печерах може знаходиться скарб останнього монарха Німецької імперії, кайзера Вільгельма II. Зараз вчені ведуть пошук коштів на продовження досліджень.

Довідка: Бурштинова кімната була створена німецькими майстрами для пруського короля Фрідріха I, після чого подарована Петру I. У 1941 році німецькі війська викрали кімнату з Царськосільського палацу і вивезли її в Кенігсберг. Бурштинові панно розмістили в Королівському замку у столиці Східної Пруссії. При відступі вермахту навесні 1945-го кімната зникла. Серед можливих місць зберігання загубленого скарбу називають Калінінградську область, Німеччину, Польщу і Чехію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ