У NASA закінчується плутоній для космічних місій

Основне джерело енергій для космічних місій - радіоактивний ізотоп плутоній-238 - закінчується у вчених США

Такі дані містяться в звіті урядового департаменту енергетики США, передає Depo.ua з посиланням на Science Alert.

Проблема полягає в тому, що більшість плутонію-238 було створено в минулому столітті, під час холодної війни. Запас готового матеріалу може бути вичерпаний протягом восьми років. Це, як зазначається в звіті, "може поставити під загрозу здатність NASA використовувати плутонієві батареї RPS в якості джерела енергії для майбутніх місій".

У інженерів є багато інших способів живлення міжпланетних зондів, включаючи батареї, паливні елементи, сонячну енергію, і навіть ядерні реактори. Але з багатьох причин найкращим вибором є саме плутоній-238. Серед цих причин: компактність батарей, період полурозпаду ізотопу, чутливість електроніки до електромагнітних полів і деякі інші.

"На комету, яка знаходиться на божевільный відстані від нас, ви не зможете приземлитися з сонячними батареями розміром з крила Airbus. Радіоактивне джерело живлення повністю дозволяє це зробити", - підкреслила фахівець NASA Джесіка Саншайн.

У США в 1988 році було припинено виробництво плутонію-238 і з тих пір використовувалися накопичені запаси. У 1992 році США підписали п'ятирічний договір про покупку ізотопу у Росії в обсязі 10 кілограмів. У 2012 році, після декількох спроб, адміністрації Обами вдалося отримати фінансування для відновлення виробництва плутонію-238. Однак обсяги виробництва все одно недостатні.

Сьогодні у NASA залишилося близько 35 кілограмів плутонію-238, хоча міністерство оборони має окремий запас. Однак, оскільки плутоній розпадається, тільки близько половини запасів можна використовувати. Таких обсягів не вистачить, наприклад, на запуск місії до Сатурну або Юпітеру.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme