У Молдові остаточно заборонили російську пропаганду

Конституційний суд Молдови визнав законною заборону трансляції російських новинних програм

Відповідне рішення суд ухвалив сьогодні, повідомляє Depo.ua з посиланням на РІА "Новини".

"В основі справи лежить запит президента Молдови щодо конституційності закону 257 про внесення поправок до кодексу аудіовізуальних послуг. Суд відхилив запит президента Ігоря Додона, визнав закон конституційним, рішення є остаточним", – сказав голова КС Міхай Поалелунжь.

У грудні 2017 року парламент Молдови повторно прийняв відхилений президентом закон про боротьбу з "іноземної пропагандою", в тому числі, російської. Він забороняє трансляцію теле- і радіопрограм з інформаційним, інформаційно-аналітичним, військовим і політичним змістом, які вироблені в країнах, які не ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення. Трансляція інших програм дозволена.

Закон був затверджений спікером парламенту Молдови Андріаном Канду з дозволу Конституційного суду всупереч думці президента республіки. Додон звернувся за дозволом проблеми в Конституційний суд.

Варто зазначити, що раніше Держдума РФ прийняла заяву "Про неприпустимість дискримінації російських засобів масової інформації в Молдові". Російські депутати висловили обурення новим законом і закликали ООН, Рада Європи та Організацію з безпеки і співробітництва в Європі дати йому оцінку.

Нагадаємо, Координаційна рада з телебачення та радіо Молдови (КРТР) оштрафувала телеканал Prime на 70 тис. леїв (близько 3,5 тис. євро) через трансляцію "Щорічного послання президента Росії Володимира Путіна Федеральним зборам".

Наприкінці лютого КРТР оштрафував на 50 тис. леїв телеканал RTR-Moldova за появу в місцевих випусках новин російських новин, вироблених каналом "Росія-1" .

10 січня спікер парламенту Молдови Андріан Канду замість відстороненого президента Ігоря Додона затвердив закон, який забороняє трансляцію новинних і інформаційно-аналітичних передач з Росії.

У Москві назвали рішення Кишинева дискримінацією.

8 лютого парламент Молдови затвердив декларацію, в якій засудив посягання Росії на інформаційну безпеку країни та звинуватив у втручанні у внутрішні справи країни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme