У Білорусі пояснили, як будуватимуть "союзну державу" з Росією

Жодних "політичних консультацій" у межах поглиблення інтеграції Білорусі та Росії не проводять, і незалежності Білорусі ніщо не загрожує

 

Про це заявив міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей, передає Depo.ua з посиланням на "Еврорадио".

Відомо, що нині Білорусь та Росія готують дорожні карти щодо економічної інтеграції країн.

"Треба подивитися, що в підсумку вималюється до кінця листопада і початку грудня, коли ми будемо відзначати 20-річчя Союзної держави і коли планується зустріч президентів Білорусі і Росії. Там буде обговорюватися ситуація з підготовкою цих дорожніх карт", – сказав Макей та додав, що, на його думку, публікувати ці робочі документи поки не варто.

Також міністр зауважив, що зараз йдеться лише про економічну інтеграцію, без політичної складової.

"Спочатку (в програмі інтеграції, – ред.) містилися положення щодо створення певних наднаціональних структур, що пов'язано з політичною складовою інтеграції Білорусі та Росії. Але на зустрічі президентів Білорусі і Росії під час Форуму регіонів в липні в Санкт-Петербурзі обговорювалися всі пропозиції сторін і однозначно була визнана недоцільною робота над пропозиціями, що містять політичну складову", – сказав Макей.

Так, за його словами, зараз не варто оворити про створення єдиного Центрального банку, поки не досягнуто відповідного рівня економічного співробітництва.

Нагадаємо, 4 жовтня Україна та Білорусь домовилися про регіональну співпрацю та розвиток науки й освіти.

Довідка: Згідно з планом ухваленої "Програми дій Білорусі та Росії щодо реалізації положень договору про створення Союзної держави" інтеграція економік обох країн стане навіть вищою, ніж в Європейському союзі.

Цей документ узгодили прем’єр-міністри Білорусі та Росії. 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"