У Лукашенка оприлюднили стенограму переговорів диспетчера з літаком Ryanair і хочуть, щоб міжнародні експерти її дослідили

Білорусь запросила представників ІКАО, IATA, EASA та авіаційних структур ЄС і США для вивчення інциденту з літаком авіакомпанії Ryanair
 

Журналіст відділу новин
У Лукашенка оприлюднили стенограму перег…
Фото: Belaruspartisan

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Департамент з авіації Міністерства транспорту і комунікацій Білорусі.

"Для вивчення обставин того, що сталося Департамент з авіації запросив представників ІКАО, IATA, EASA, а також представників авіаційних чиновників цивільної авіації ЄС і США", – йдеться у повідомленні.

У Департаменті з авіації відзначили, що вони запрошують міжнародні структури взяти участь в неупередженому розслідуванні події, що сталася.

"Як доказ, що на рішення екіпажу рейсу RF4978 не чинилося тиск, погрози і примусу, представляємо записи переговорів диспетчер – пілот", – додали представники офіційного Мінська, однак з оприлюдненої розшифровки видно, диспетчер схиляє командира літака до посадки у Мінську.

Згідно з представленими даними, повідомлення про закладений вибуховий пристрій на борту диспетчер повторив двічі і застеріг, що бомбу можуть активувати, коли борт полетить над Вільнюсом.

"У нас є інформація від спецслужб, що у вас на борту бомба. Цю бомбу можна активувати над Вільнюсом. <...> З міркувань безпеки ми рекомендуємо вам приземлитися в UMMS (код міжнародного аеропорту Мінська, – ред.)", – заявив диспетчер.

Пілот зажадав пояснити: звідки взялася рекомендація, щоб борт направили до Мінська. У відповідь йому заявили, що це рада диспетчерів.

В результаті командир екіпажу оголосив надзвичайну ситуацію на борту і запросив посадку в аеропорту Мінська. Він підкреслив, що офіційно на борту немає небезпечних вантажів і знаходяться 133 людини. Зниження борту почалося о 9:56.

Білоруська влада стверджує, що причиною для посадки стала загроза підірвати літак, нібито отримана від ХАМСу. Водночас, Палестинське угруповання свою причетність до цієї інформації заперечує.

Нагадаємо, після того, як Євросоюз закликав авіаперевізників відмовитися від польотів над територією Білорусі, над країною фактично не літають авіалайнери.

Кабінет міністрів також вирішив, що із середи, 26 травня, Україна припиняє авіасполучення з Республікою Білорусь.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба пояснив, що влада Білорусі в межах ситуації з літаком Ryanair і затриманням білоруського опозиціонера, засновника й колишнього головного редактора Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича, перетнула чергову "червону лінію" у ставленні не лише до своїх громадян, але і до громадян інших країн та до міжнародного права.

Довідка: 23 травня в Національному аеропорту Мінська здійснив аварійну посадку літак компанії Ryanair, який летів з Афін до Вільнюса.

Відомо, що літак раптово подав сигнал лиха і змінив курс. Причиною екстреної посадки став нібито сигнал про замінування, однак після посадки вибухових пристроїв у літаку не знайшли.

Згодом з'ясувалося, що літаком, який екстрено сів у Мінську нібито через замінування, летів білоруський опозиціонер, засновник і колишній головний редактор Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич. Його затримали білоруські силовики.

Лідери європейської та світової демократії засудили екстрену посадку літака Ryanair у Мінську з подальшим затриманням Протасевича. 

Голови комітетів з міжнародних відносин в законодавчих органах восьми країн у спільній заяві закликали Міжнародну організацію цивільної авіації (ІКАО) провести розслідування інциденту, а до того заборонити всі польоти над Білоруссю. 

Генеральний директор авіакомпанії Ryanair Майкл ОʼЛірі заявив, що вимушена переадресація рейсу в Білорусь є  "спонсорованим державою піратством". 

24 травня лідери країн Європейського Союзу на саміті узгодили першу офіційну відповідь на терористичний акт білоруського режиму Олександра Лукашенка щодо пасажирського літака.

Усі 27 лідерів країн-членів ЄС ухвалили рішення про заборону усім авіакомпаніям ЄС на польоти над територією Білорусі. Також очільники країни ЄС домовилися ввести чергові секторальні санкції щодо тих, хто є причетним до цього терористичного акту.

Згодом у мережу виклали відео із Протасевичем, де він говорить, нібито з ним все добре, і він дає свідчення білоруським правоохоронцям.

Читайте також: Загрожує смертна кара: Хто такий Роман Протасевич, якого затримали у Мінську

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme