UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Конгресі очікують ще на п'ятьох посадовців з адміністрації Трампа

В Конгрес США для дачі показань про телефонній розмові президентів США і України Дональда Трампа і Володимира Зеленського викликають щонайменше п'ять нинішніх і колишніх високопоставлених чиновників адміністрації США

Про це повідомляє телеканал CNN, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Основна частина слухань запланована на наступний тиждень.

Так, 14 жовтня до Конгресу запрошена колишня радниця президента Трампа, яка відповідала за питання Росії й України Фіона Гілл.

Наступного дня, 15 жовтня, сплановані слухання із заступником помічника державного секретаря США Джорджом Кентом, який опікується, в тому числі, українським напрямом.

У четвер, 17 жовтня, очікується проведення слухань з послом США при ЄС Гордоном Сондлендом та радником держсекретаря США Ульріхом Брехбулом, прізвища яких неодноразово фігурували в документах "викривача". Для свідчень у Палаті представників має прибути також тимчасово повірений у справах США в Україні Білл Тейлор.

Крім того, за інформацією CNN, комітети Палати представників вимагають офіційною повісткою міністра енергетики США Ріка Перрі надати документи, пов'язані з його контактами як члена адміністрації Трампа з українським керівництвом.

Нагадаємо, 11 жовтня Йованович прибула для свідчень до Конгресу.

Марі Йованович заявила перед Конгресом, що її відкликання стало прямим результатом тиску президента Дональда Трампа на Держдепартамент.

Раніше президент США Дональд Трамп та президент України Володимир Зеленський у телефонній розмові в липні критично відгукувалися про колишнього посла США в Україні Марі Йованович.

Також повідомлялося, що десять демократів із комітету Сенату з міжнародних відносин звернулися до держсекретаря Майка Помпео з проханням відреагувати на травневе відсторонення тодішнього посла в Україні Марі Йованович.

Довідка: Йованович завершила роботу на своїй посаді 20 травня. У Держдепі США тоді заявили, що дата її від'їзду узгоджується з передачею президентської влади в Україні.

Раніше син президента США Дональд Трамп-молодший розкритикував Йованович нібито через її критичні заяви у бік Білого дому. Трамп-молодший додав посилання на статтю видання The Daily Wire, в якій колишній федеральний прокурор США Джо ДіГенова заявив, що Йованович необхідно відкликати з посади після критичних заяв на адресу адміністрації Трампа.

Тодішній генеральний прокурор України Юрій Луценко в інтерв'ю американському виданню The Hill заявив, що Йованович дала йому список людей, яких попросила "не переслідувати". Крім того, Луценко додав, що не отримав від американського посольства в Україні близько чотирьох мільйонів доларів, які вона повинна була виділити на його відомство.

У відповідь Державний департамент США назвав заяву Луценка "відвертою вигадкою".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme