Йованович заперечує звинувачення Джуліані та Луценка

Колишня послиня США в Україні Марі Йованович заявила перед Конгресом, що її відкликання стало прямим результатом тиску президента Дональда Трампа на Держдепартамент
 

Про це пише The Washington Post, передає Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

У підготовленій наперед промові, з якою ознайомилось видання, Йованович сказала законотворцям, що цієї весни вона була змушена залишити Київ "наступним літаком".

Згодом її усунули з посади, а чиновник Держдепартаменту №2 сказав їй, що, хоча вона нічого поганого не зробила, президент втратив довіру до неї, а Держдеп перебував під чималим тиском, щоб усунути її, з літа 2018 року.

Роз'яснюючи свій відвід, вона вказала на місяці критики з боку особистого адвоката Трампа Рудольфа Джуліані, який звинуватив її в особистому негативному ставленні до президента та прагненні захистити інтереси колишнього віцепрезидента Джо Байдена та його сина, який працював у раді директорів української енергетичної компанії Burizma.

"Я ніколи ні через себе, ні через інших, прямо чи опосередковано, чи будь-яким іншим способом не просила у будь-якого уряду чи урядового чиновника в Україні утримуватися від розслідування або переслідування фактичної корупції. Як пан Луценко, колишній генеральний прокурор України нещодавно визнав, згадка про те, що я створила або поширила список "непереслідуваних", абсолютно фальшива – це історія, від якої сам пан Луценко, відтоді відступив", – йдеться у промові Йованович.

"Не менш вигаданою є думка про те, що я не лояльна до президента Трампа. Я чула у ЗМІ твердження, що я нібито сказала команді посольства ігнорувати накази президента, "оскільки йому оголосять імпічмент". Це твердження хибне. Я ніколи такого не говорила своїм колегам посольства чи комусь іншому", – додала вона.

"Далі, адміністрація Обами не просила мене допомогти кампанії Клінтон чи нашкодити кампанії Трампа, і я б не робила будь-які подібні кроки, якби й просили. Я ніколи не зустрічалася з Хантером Байденом, у мене не було прямої або непрямої розмови з ним. І хоча я зустрічалася з колишнім віцепрезидентом Байденом кілька разів протягом наших багатьох років в уряді, ні він, ні попередня Адміністрація ніколи, прямо чи опосередковано, не порушувала питання "Бурісми", або Хантера Байдена зі мною", – заявила Йованович.

"Щодо мера Джуліані, у мене був лише мінімальний контакт з ним – загалом три, про які я пам’ятаю. Жоден не пов'язаний з спірними подіями. Я не знаю мотивів пана Джуліані щодо нападу на мене. Але люди, які були названі в пресі як пов'язані з містеррм Джуліані, можливо, вірили, що їхні особисті фінансові амбіції були придушені нашою антикорупційною політикою в Україні, – розповідає вона.

Йованович каже, що після того, як їй різко наказали покинути Україну "наступним літаком", вона зустрілася із заступником державного секретаря, "який повідомив мені про скорочення мого терміну".

Нагадаємо, 11 жовтня Йованович прибула для свідчень до Конгресу.

Раніше президент США Дональд Трамп та президент України Володимир Зеленський у телефонній розмові в липні критично відгукувалися про колишнього посла США в Україні Марі Йованович.

Також повідомлялося, що десять демократів із комітету Сенату з міжнародних відносин звернулися до держсекретаря Майка Помпео з проханням відреагувати на травневе відсторонення тодішнього посла в Україні Марі Йованович.

Довідка: Йованович завершила роботу на своїй посаді 20 травня. У Держдепі США тоді заявили, що дата її від'їзду узгоджується з передачею президентської влади в Україні.

Раніше син президента США Дональд Трамп-молодший розкритикував Йованович нібито через її критичні заяви у бік Білого дому. Трамп-молодший додав посилання на статтю видання The Daily Wire, в якій колишній федеральний прокурор США Джо ДіГенова заявив, що Йованович необхідно відкликати з посади після критичних заяв на адресу адміністрації Трампа.

Тодішній генеральний прокурор України Юрій Луценко в інтерв'ю американському виданню The Hill заявив, що Йованович дала йому список людей, яких попросила "не переслідувати". Крім того, Луценко додав, що не отримав від американського посольства в Україні близько чотирьох мільйонів доларів, які вона повинна була виділити на його відомство.

У відповідь Державний департамент США назвав заяву Луценка "відвертою вигадкою".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme