У Китаї знайшли поховання найдавніших любителів конопель

У Західному Китаї знайшли поховання найдавніших любителів конопель

Вже в IX-V століттях до нашої ери народи індоєвропейського походження активно використовували коноплю, в тому числі і для ритуальних цілей, передає Depo.ua з посиланням на Life.

У Західному Китаї знайдений скелет, під головою і на грудях якого були викладені коноплі. Відкриття вказує на інтенсивне взаємодія древніх євразійських культур з психоактивними речовинами. Скелет належав до європеоїдів, можливо, індоєвропейського походження. Відповідна стаття опублікована в журналі Economic Botany.

Знахідка була зроблена в Турфанській западині, а вік скелета вказує на ранню загибель чоловіка - у віці приблизно 35 років. Стебла конопель, укладені йому під голову, в довжину досягають 90 сантиметрів.

Вчені уточнюють, що це була матерка (жіноча рослина), а не плоскінь (чоловіча рослина), причому всі вони явно виросли в цьому ж регіоні, оскільки нагадують сучасну коноплю, зростаючу в цій частині Китаю сьогодні.

Крім групи стебел під головою загиблого коноплі також діагонально була розкидана по всьому його тілу. Радіовуглецеве датування показало, що вік поховання - 2400-2800 років. У цей період тут жило європеоїдне населення, імовірно, що говорило на індоєвропейських мовах. У Турфанській западині розташовувалися досить багаті міста, що були центрами транзитної торгівлі уздовж Великого шовкового шляху.

На даний момент відомо чимало знахідок фрагментів конопель, що датуються першим тисячоліттям до нашої ери, - в тих же скіфських курганах, наприклад. Однак цілі рослини до цього виявити не вдавалося, та й навмисний характер потрапляння конопель в могилу раніше не був доведений.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme