У Китаї здійснили вдалий запуск нової суперракети

Китай в п'ятницю здійснив третій пуск своєї найпотужнішої ракети-носія "Чанчжен-5" ("Великий похід-5"), яка влітку 2017 року зазнала аварії

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "РИА Новости".

Ракета стартувала з космодрому Веньчан в провінції Хайнань, на її борту знаходиться супутник зв'язку "Шіцзянь-20".

"Чанчжен-5" - найпотужніша китайська ракета-носій нового покоління. Її висота становить 56,97 метра, діаметр основного ступеня - п'ять метрів. Вона здатна вивести на низьку навколоземну орбіту 25 тонн вантажу, а на геостаціонарну перехідну орбіту - до 14 тонн. В якості палива для "Чанчжен-5" використовуються рідкий кисень і рідкий водень.

Ракета-носій "Чанчжен-5" грає вкрай важливу роль в майбутньому китайської програми пілотованих польотів і досліджень далекого космосу. Вперше пуск ракети-носія "Великий похід-5" був здійснений 3 листопада 2016 року з космодрому Веньчан, тоді все пройшло штатно, і через 40 хвилин після старту пуск був визнаний успішним.

У липні 2017 року другий пуск цієї ракети, яка повинна була доставити на орбіту супутник зв'язку "Шіцзянь-18", виявився невдалим, причиною аварії стали неполадки в двигуні першого ступеня. Третій пуск повинен був відбутися в кінці листопада минулого року, потім його зсунули на липень 2019 року, а згодом перенести на грудень.

Комунікаційний супутник "Шіцзянь-20" став першим китайським космічним апаратом, заснованим на новій платформі DFH-5. Супутник більш важкий і потужний, ніж його попередник "Шіцзянь-18", втрачений при аварії 2 роки тому.

Як раніше пояснили в Китайській корпорації космічної науки і техніки, в ході третього пуску фахівці мають намір в першу чергу перевірити, наскільки успішно вдалося ліквідувати всі недоліки ракети, зокрема в двигунах YF-77, які привели до невдачі в 2017 році.

Якщо все пройде штатно, ракета-носій вже в рамках четвертої місії в 2020 році повинна буде доставити на Місяць зонд "Чан'е-5" для збору зразків місячного ґрунту, після чого зонд повинен повернутися на Землю. Наступного року її планують використовувати і для запуску першого китайського марсохода на поверхню Червоної планети, а також для виведення на орбіту базового модуля "Тяньхе" для будівництва китайської космічної станції.

Нагадаємо, у вересні Китай провів успішний запуск у космос супутника "Юньхан-1", за допомогою якого боротиметься зі стихійними лихами.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme