У Китаї виявили поховання аристократки: Вона хотіла грати в поло на віслюках у потойбіччі

У Китаї в Сіані археологи виявили могилу знатної жінки Цуй Ши, яку поховали в 878 році разом з її улюбленими віслюками

Вмираючи, китайська аристократка, яка жила за часів династії Тан, попросила поховати разом з нею віслюків. Жінка хотіла грати в поло на віслюках в потойбічному світі, як вона це робила за життя, передає Depo.ua з посиланням на CNN

Могилу виявили в 2012 році в Сіані, який колись був столицею імперії Тан. Однак китайські і американські вчені лише тепер оприлюднили інформацію про своє відкриття в журналі Antiquity. Коли дослідники наткнулися на сильно пограбоване цегляне поховання древньої аристократки, вони не здогадувалися, чому в ньому знаходяться кістки осла.

Крім кісток, в могилі знаходилися не зачеплена мародерами кам'яна епітафія з ім'ям покійної і стремена.

Те, що вчені встановили згодом, пролило світло на звичаї китайської еліти часів династії Тан. Як зауважив Сонгмі Ху, провідний автор дослідження з Академії археології Шенси, це відкриття вперше продемонструвало прямі докази гри жінок високого статусу в поло на віслюках.

За словами вчених, віслюкам, кістки яких знайшли в могилі знатної жінки, було близько шести років. Такий вік був оптимальним для гри в поло.

Віслюки вважалися безпечними і стійкими тваринами для спортивних ігор. Те, що пані династії Тан любили грати в поло на віслюках, підтверджують історичні документи, розповіла Фіона Маршалл, співавтор дослідження, археолог з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі (США).

Маршалл проаналізувала кістки віслюка, знайдені в гробниці. В першу чергу потрібно було визначити, поховали тварин разом зі знатною китаянкою або ж кістки потрапили в поховання пізніше. Аналіз підтвердив, що кістки відпочатку перебували в могилі. Також дослідники визначили, що їх будова не властива тваринам, яких використовують для перевезення вантажів.

Кістки свідчили про те, що ці віслюки багато бігали. Очевидно, помітила Фіона Маршалл, ці віслюки так само, як і їх господиня, володіла високим статусом.

Поло було популярне в Китаї за часів династії Тан, яка тривала з 618 по 907 рік нашої ери. Однак гра сягає своїм корінням в стародавню Персію, звідки вона поширилася по всій Азії з 247 року до н.е. по 224 р н.е.

Нагадаємо, на Росії виявлено велику споруду часів останнього льодовикового періоду, створену з кісток як мінімум 60 шерстистих мамонтів

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme