В іудеїв усього світу розпочалося найвеселіше свято в році

Свято вогню, світла, радості і веселощів - Хануку - юдеї відзначають 25 дня місяця Кіслев. Цього року святкування починається ввечері, 16 грудня. Відзначають Хануку 8 днів. Ханука є не храмовим святом, а історичним

В іудеїв усього світу розпочалося найвес…

Як повідомляє релігійно-інформаційна служба України, головний ритуал свята - запалення ханукальних свічок на честь чуда в Єрусалимському храмі після повстання Макавеї в середині ІІ ст. до н.е. Тоді під час правління над Іудеєю Антіоха ІV Епіфанія, юдеям заборонили проводити в Єрусалимському храмі служіння, кланятися єдиному Богові. І для того, щоб «полегшити» елінізацію євреїв, в 168 р до н.е. на жертовнику зруйнованого його воїнами Храму цар власноручно зварив свиню, тим самим осквернивши жертовник. А у дворі храму наказав поставити скульптуру Зевса.

Проти таких дій царя повстав священик Матафіі Гасмоней, в гніві він убив зрадника, який вже готовий був принести жертву Зевсу. У священика було 5 синів, вони напали на солдатів, посланців царя, і понищили їх. Тоді Матафія і його сини пішли в гори, де очолили партизанську війну «за Єдиного Бога». Вождем повстання після смерті Матафіі став його середній син Ієгуда на прізвисько «Молот» (на івриті Маккабі або Маккавей) - звідси повстання отримало назву Макавеї.

Протягом трьох років повстанці здобули ряд перемог і звільнили від Селевкідів частину Юдеї, в тому числі Єрусалим. Всюди вони руйнували язичницькі жертовники. А зайшовши до звільненого Храму, вони побачили, що храмова менора зневажена. Тому вони зробили нову символічну менору, використавши для цього вісім бойових коп`їв. Таким чином, це був символічний знак перетворення зброї на символ миру, про що говорив пророк Ісая. Цей світильник неодноразово згадується в Талмуді.

У перекладі слово «ханука» означає «оновлення», або «новосілля».

Запалення свічок під час Хануки починається, згідно Талмуду «відразу, як почне темніти, і перехожі почнуть залишати вулиці». При цьому оголошується благословення на запалення свічок та на диво, яке сталося. У перший вечір свята додається благословення і на час (ше-гехіяну - подяка Богу, що дав дожити до цього дня і виконати цю місію). Після цього читається уривок з трактату Софрім, в якому пояснюється, в чому полягає міцват нер Ханука - заповідь ханукальної свічки.

У молитвах святкових днів згадується чудо Хануки та проголошується перемога малих над великими, слабких над сильними, світла над темрявою.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme