У Хорватії знайшли мертвим полковника російської армії, який перебував у розшуку

На орендованій квартирі в містечку Башка-Вода в Хорватії виявили тіло колишнього полковника російської армії Дмитра Фунтова, який з 2015-го року перебував у міжнародному розшуку

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт OCCRP.

За основною версією хорватських правоохоронних органів, причиною смерті Фунтова став суїцид – він перерізав собі вени, лежачи у ванні. Поруч з тілом була знайдена передсмертна записка. Втім, перевірка всіх обставин загибелі екс-полковника триває.

Повідомляється, що загиблий був фігурантом справи про шахрайство. За версією слідства, в 2005-му році Фунтов і інший полковник, Сергій Лучанинов, створили при держкомпанії "Воентелеком" Центр аналізу електромагнітної сумісності (ЦАЕС), а також заснували Центр прикладних інформаційних проблем радіоелектроніки, інформатики, автоматизації (ЦПІП РІА) при одному з відомчих інститутів. Через ці структури з "Воентелекома" було незаконно виведено 211 мільйонів рублів.

Розслідування махінацій почалося в 2009-му році. Незабаром після цього Фунтов і Лучанинов зникли за кордоном. У 2011-му році суд виніс вирок трьом іншим фігурантам справи: главі ЦПІП РІА Зигмунду Федуковичу, співвласнику і головному бухгалтеру цієї організації Юрію Величку і ще одному колишньому полковнику Валерію Смольникову. Всіх їх засудили до реальних термінів позбавлення волі.

Фунтов в 2016-му році прибув до Хорватії через Україну, Румунію і Болгарію за паспортом на ім'я румунського підданого Маріуса Чиботару. Незабаром екс-полковника заарештували, суд прийняв рішення про його екстрадицію до Росії. Але Фунтов домігся скасування цього рішення у Верховному суді Хорватії. Одночасно він попросив владу країни про політичний притулок, запевняючи, що в Росії на нього чекає несправедливий судовий розгляд. Незважаючи на це, в кінці 2017 року суд знову санкціонував екстрадицію полковника. За словами хорватського адвоката Фунтова, після цього його клієнт перестав відповідати на дзвінки. Проте, 15 січня адвокат знову оскаржив рішення про екстрадицію.

Місцезнаходження Сергія Лучанинова досі залишається невідомим. За деякими даними, він може переховуватися в Україні, так як є уродженцем Харкова.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme